Пенсійний фонд України інформує

Про результати проведених перерахунків пенсій у 2021 році та плани на 2022 рік

-         Які зміни відбувалися у пенсійному забезпеченні протягом 2021 року? Як зростали пенсії у різних категорій запорізьких пенсіонерів?

- Протягом 2021 року підвищення пенсійних виплат для різних категорій пенсіонерів відбувалося у декілька етапів.

Почнемо з того, що з 1 січня у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати (з 5000 до 6000 грн.) перераховано пенсії непрацюючим громадянам області, які досягли 65 річного віку та мають страховий стаж 35 років у чоловіків та 30 років у жінок. З 1 березня було проведено автоматичний перерахунок для забезпечення індексації пенсій у зв’язку із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, у розмірі 1,11.  Також, продовжено виплату щомісячної компенсаційної доплати до пенсії до 500 грн особам віком від 80 років і мінімальної пенсійної виплати - 2600 грн за наявності у таких категорій осіб страхового стажу 20/25 років і більше. У квітні органи Пенсійного фонду в автоматичному режимі здійснили перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням набутого стажу роботи та розміру заробітної плати.

Детальніше...

Майбутня пенсія залежить від розміру сплаченого єдиного соціального внеску

Сьогодні кожен працюючий особисто за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) має можливість одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу.

Детальніше...

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує

З 1 жовтня 2021 року на виконання п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 № 849 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області проведено перерахунок пенсії особам, яким виповнилося 75 років.

Детальніше...

З 1 липня - чергові перерахунки пенсійних виплат

З 1 липня у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1769 до 1854 грн зросла мінімальна пенсія за віком та доплата за понаднормовий стаж.

Підвищено мінімальні пенсійні виплати для трудових пенсій, пенсій по інвалідності та пільгових категорій, інвалідів війни, учасників бойових дій, ліквідаторів і учасників ліквідації на ЧАЕС, шахтарів, пенсії за особливі заслуги перед державою.

Детальніше...

З червня розпочався перехідний період запровадження е-лікарняних

У червні розпочався перехідний період запровадження електронних листків непрацездатності, який триватиме до кінця серпня 2021 року. Протягом цього часу громадяни мають можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності.

Згідно з чинними законодавством Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд України.

Детальніше...

Шановні мешканці міста та району!

Пропонуємо оформити передплату на інформаційно-аналітичні видання Пенсійного фонду України на 2 півріччя 2021 року - газету «Пенсійний кур’єр» та журнал «Вісник Пенсійного фонду України».

Детальніше...

Оголошення про проведення прямої телефонної лінії

Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомляє про проведення «прямої» телефонної лінії  25.05.2021 року з 13.00 до 15.00 год.,  яку проводить начальник відділу з питань відрахувань з пенсій Олена Іванова, телефон (06153) 3-54-86.

Яким чином до страхового стажу для призначення пенсії зарахувати повний місяць, коли сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок?

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі – Закон). Починаючи з 1 січня 2021 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 28 років, а з 2028 - не менше 35 років.

Детальніше...

Легальна заробітна плата - гарантія соціального захисту громадян

Останнім часом усе частіше доводиться зустрічатися з таким явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Найчастіше таке спостерігається в галузях торгівлі, сфери обслуговування, транспорту, будівництва. Використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на працю, відпочинок, матеріальне забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, пенсійного забезпечення. І це далеко не всі ризики для найманих працівників.

Детальніше...

З березня підвищення отримали близько 390 тисяч запорізьких пенсіонерів

Автоматичну індексацію пенсій згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за новим принципом впроваджено ще у жовтні 2017 року. У Законі передбачено, що індексація здійснюватиметься щороку починаючи з 2019-го (частина друга статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), після прийняття постанови Кабінету Міністрів.

Детальніше...

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.