Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оголошення

Звернення до сільгоспвиробників!

 Бердянським районним управлінням Головного управління в Запорізькій області 14 лютого 2020 року було проведено семінар-нараду серед сільгоспвиробників та бджолярів на тему: «Упередження отруєння медоносних бджіл, ефективне вирішення питань профілактики інфекційних та інвазійних захворювань бджіл».

 У зв’язку з активізацією весняно-польових робіт, внесення до ґрунтів добрив різних видів, обробок насаджень аерозолями, збільшується вірогідність  потрапляння хімічних сполук  у водоймища та медоносні угіддя, що може викликати загибель риби та бджіл.

 Застосування засобів захисту рослин у сільському господарстві  дозволяється згідно з їх переліком, затвердженим в установленому порядку центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики з додержанням вимог Закону України «Про бджільництво». Профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні чинного законодавства  та суворому дотримання регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних речовин.

 Юридичні та фізичні особи, діяльність яких може позначитися на стані бджіл, зобов’язані забезпечити їх охорону. Для цього під час лісогосподарських робіт забороняється вирубувати медоноси та пилконоси у радіусі 3 км від місця розташування стаціонарних пасік і населених пунктів – ареалів природного розселення бджіл, крім випадків поліпшення санітарного стану лісів та умов їх відновлення. Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, оповіщають власників пасік за три доби до хімобробокз зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату. У випадку застосування пестицидів в умовах закритого ґрунту обробки проводять увечері після закінчення льоту бджіл або ізолюють бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.

 Дії бджоляра у випадку отруєння бджіл: гнізда сімей, що втратили багато бджіл скорочують відповідно до їхньої сили, виймають в першу чергу медові і перговірамки, особливо із свіжо принесеним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом не обсиджені бджолами. Сім’ї бджіл забезпечують водою, пергою, підгодовують цукровим сиропом. По мірі виходу молодих бджіл ці сім’ї підсилюють.

 Юридичні та фізичні особи, які застосовують хімічні препарати, порушуючи вимоги діючих нормативно-правових актів, що можуть спричинити отруєння та загибель бджіл та риби,  несуть відповідальність згідно чинного законодавства.

 У випадку масової загибелі бджіл або риби власникам пасік та орендарів ставків необхідно негайно телефонувати  до Бердянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за телефоном 2-30-20  для встановлення причин загибелі.

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.