Новая немецкая медицина. Советы от немецкая медицина. Клиника немецкой семейной медицины. Почему в израиле хорошая медицина. Главные новости медицины израиля. Медицина в израиле отзывы. Аденома простаты лечение. Быстрое народное лечение аденомы простаты. Аденома простаты и простатит. Легкий способ перестать курить. Как перестать курить уже сегодня. Как перестать хотеть курить. Уход за кожей лица. Качественный уход за кожей летом. Домашний уход за кожей. Боли на ранних сроках беременности. Быстрое лечение на ранних сроках беременности. Ощущения на ранних сроках беременности. Воспаленные гланды лечение. Чем лечить воспаленные гланды дома. Воспаленные гланды симптомы. Прыщи на лице как избавиться. Как навсегда избавиться от прыщей с лица. Прыщи на подбородке как избавиться.

Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оголошення

Памятка "Запобігання та пом'якшення ризиків застосування пестицидів для здоров'я людей"

Запобігання та пом’якшення ризиків застосування пестицидів для здоров’я людей

 За оцінками ВООЗ, через ненавмисне отруєння від впливу пестицидів щорічно у світі гинуть орієнтовно 355 тис. осіб. На сьогодні відомо три основні шляхи, якими пестициди можуть потрапити в організм:

^ вдихання пестицидної пари або пилу;

^ потрапляння на шкіру;

^ випадкове проковтування.

 Беручи до уваги зазначені шляхи потрапляння в організм людини, щоб запобігти отруєнню пестицидами, необхідно дотримуватись таких порад:

^ уникати використання пестицидів за вітряної погоди (швидкість вітру перевищує 2,5 м/с);

^ під час внесення пестициду стояти так, щоб не зносило вітром бризки або пил від пестицидів на працівника;

^ розпилювати аерозоль якомога ближче до оброблюваного об’єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;

^ щільно зачиняти вікна та двері, не дозволяти дітям гуляти на вулиці в період роботи з пестицидами біля житлових будинків і громадських закладів;

^ обов’язково вдягати під час роботи з пестицидами відповідний захисний одяг і засоби безпеки для органів дихання;

^ тривалість робочого дня під час роботи з надзвичайно небезпечними препаратами має становити не більше ніж 4 години (з доопрацюванням упродовж 2 годин у нешкідливих умовах), з іншими пестицидами - 6 годин;

^ керівник робіт із пестицидами зобов’язаний стежити за станом і самопочуттям працівників.

За першої ж скарги слід відсторонити працівника від роботи, надати йому першу долікарську допомогу, а потім кваліфіковану медичну допомогу.

ПІСЛЯ ОБРОБІТКУ (ПІД ЧАС ВИХОДУ ЛЮДЕЙ НА ПОЛЯ, ЩО ОБРОБЛЕНІ ПЕСТИЦИДАМИ)

^ Вихід людей на оброблені поля, ділянки дозволяється тільки після закінчення карантинного терміну. Оскільки для більшості сучасних препаратів встановлено терміни проведення механізованих робіn через 3 доби після оброблення, а ручних - через 7 діб, то в таблиці 3 наведено лише препарати, для яких встановлено інші терміни.

^ У разі випадання напередодні дощів, рясної роси та за підвищення температури понад 20 °С вихід людей на поля для прополювання та робіт, що не пов’язані з розпушуванням ґрунту, дозволено в другій половині дня, після 15-ї години.

^ За добу перед проведенням ручних робіт із догляду за посівами просапних культур слід проводити попереднє розпушування міжрядь, аби прискорити випаровування хімічних сполук.

^ Під час проведення ручних робіт на площах, оброблюваних пестицидами, працівники мають стояти обличчям до вітру. За бокового вітру слід розвертатися так, щоб його напрямок був у бік ділянки, на якій уже проведено ручні роботи. Забороняється проведення ручних робіт на слабкопровітрюваних ділянках (улоговини поблизу лісосмуг тощо) у безвітряну погоду.

^ Не можна виконувати ручні роботи на ділянках, що межують із площами, на яких обробляють рослини пестицидами. Зона санітарного розриву за наземного застосування пестицидів має становити не менше ніж 300 м з урахуванням напрямку вітру, за авіаційного - не менше ніж 1000 м.

НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НЕПРАВИЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ

^ Гостра (короткострокова) токсичність: деякі пестициди спричинюють негайний (гострий) токсичний вплив на людину шляхом отруєння нервової системи, що призводить до смерті.

^ Хронічна (довгострокова) токсичність. Деякі пестициди можуть ставати шкідливими з плином часу і справляти хронічний вплив на здоров’я людини, спричиняти рак, безпліддя, вроджені дефекти, порушення роботи органів та хворобу Паркінсона.

ПЕРША ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА

 За будь-якої роботи з пестицидами на місці її проведення слід мати аптечку першої долікарської допомоги. За перших ознак отруєння - запаморочення, нудоти, головного болю - слід негайно надати потерпілому першу допомогу, не очікуючи медичного працівника. Насамперед потрібно вивести постраждалого на свіже повітря, потім зняти з нього спецодяг, захистивши свої руки гумовими рукавичками. Якщо препарат потрапив в організм через шлунково-кишковий тракт, варто напоїти потерпілого водою, краще теплою, або слабкорожевим розчином марганцевокислого калію, розчином гірчиці (1 чи 0,5 чайної ложки на склянку води) і штучно викликати блювання. У разі запаморочення викликати блювання не можна. Після блювання слід випити 0,5 склянки води з 2-3 столовими ложками активованого вугілля чи 2-3 яєчних білки на 1 л води, суспензію крохмалю з водою. Після видалення отруйної речовини зі шлунка потрібно випити сольовий проносний засіб (20 г гіркої солі на півсклянки води). У разі потрапляння в шлунок рідкого аміаку слід провести промивання 1-2%-м розчином оцтової кислоти. Якщо отруєння хімікатами сталося через дихальні шляхи (кашель, ядуха, синюшність), треба зробити теплі інгаляції 2%-м розчином питної соди (за отруєння аміаком - 1-2%-м розчином оцтової чи лимонної кислоти). У разі сильного кашлю та спазмів у горлі слід прийняти 1 пігулку від кашлю, що містить кодеїн фосфату, шию обв’язати чимось теплим. Якщо сталося порушення або зупинилося дихання, треба зробити штучне дихання, у разі ядухи - забезпечити вдихання кисню з кисневої подушки, допоки не зменшаться посиніння та ядуха. У разі потрапляння препаратів в очі їх слід ретельно промити водою чи 2%- м розчином питної соди або борної кислоти, за ураження очей аміаком - 0,5%-м розчином галуну, якщо є різкий біль - закапати 1-2 краплі 30%-го розчину альбуциду. Якщо пестицид потрапив на шкіру, його слід негайно змити водою або, не розмазуючи, зняти ватою, марлею, а потім обмити водою з милом. У разі ураження шкіри аміаком - обмити обпечені ділянки водою, накласти примочки з 5%-го розчину оцтової або лимонної кислоти. У разі запаморочення потерпілому слід дати понюхати вату, змочену нашатирним спиртом, можна розтирати шкіру в ділянці скронь. У разі зупинки дихання слід зробити штучне. Якщо дихання хрипке, штучне дихання робити не можна. За послаблення серцевої діяльності треба зробити масаж серця через грудну клітку.

 Якщо з’явилися судоми, потрібно вивести хворого на чисте повітря.

АПТЕЧКА ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ БЕЗПЕКИ ПОВОДЖЕННЯ З ПЕСТИЦИДАМИ В ПОЛЬОВИХ УМОВАХ

 Добре укомплектована легкодоступна аптечка першої допомоги може відіграти важливу роль у надзвичайних ситуаціях, що можуть виникнути під час застосування пестицидів. Слід сформувати й мати під руками власну аптечку першої допомоги за поводження з пестицидами. Таку аптечку можна зробити із судка для обідів, коробки для інструментів або міцного дерев’яного ящика. Аби аптечка випадково не відкрилась та щоб запобігти потраплянню пестицидів усередину, в ній має бути щільно прилегла кришка із замками. Чітко промаркуйте аптечку фарбою або водостійким маркером. Рекомендований вміст аптечки:

^ невеличка пластикова пляшка зі звичайним мийним засобом. Його використовують, аби швидко змити пестициди зі шкіри;

^ невелика пачка/пакунок активованого вугілля. Змішайте його з водою та проковтніть - активоване вугілля діє як сорбент для всіх пестицидів;

^ формова пластикова дихальна трубка для проведення реанімаційних заходів «рот-у-рот»;

^ термос або велика пластикова пляшка (ємністю принаймні 1 л) із чистою водою. Якщо в разі надзвичайної ситуації чиста вода відсутня, використайте воду з будь-якого доступного водоймища або струмка; ^ прості пластирі, бинти та перев’язувальні стрічки. Усі порізи або подряпини слід закрити для запобігання легкому проникненню крізь них пестицидів до організму;

^ ковдра. Тримайте її в такому місці, де вона не забрудниться пестицидами;

^ маленька пластикова порожня пляшка зі щільною кришкою. Знадобиться як склянка для постраждалої особи, щоб викликати блювання або запити активоване вугілля. Може бути також корисною для збирання блювотних мас, щоб передати їх лікарю.

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.