Урядова програма "Доступні ліки"

 

Оголошення

Звіт Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення Бердянської райдержадміністрації про проведену роботу за 2018 рік

З метою привернення уваги суспільства до проблем та людей, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, у Бердянському районі впроваджуються   першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. У Бердянській райдержадміністрації  працює Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури (далі –Комітет).  

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.04.2018 № 147 оновлено склад Комітету доступності осіб з інвалідністю. Членами Комітету доступності здійснюється моніторинг щодо забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів соціального та громадського призначення, дорожньо-транспортної мережі та інженерної інфраструктури на території населених пунктів району. Проводиться робота з господарюючими суб’єктами щодо необхідності облаштування елементами доступності вже існуючих об’єктів громадського призначення з обов’язковим дотримання державних стандартів.Засідання  Комітету  проводяться  щоквартально.

За роки роботи Комітету проводилася певна робота щодо доступності інвалідів та мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури району.

У 2018 році було проведено 4 засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних верств населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури у  Бердянському районі (01.02.2018, 01.04.2018, 18.10.2018, 20.12.2018).На засіданнях розглядались питання   про стан виконання детальних планів облаштування засобами безперешкодного доступу об’єктів соціального та громадського призначення у 2018 році, затверджених розпорядженням голови райдержадміністрації від 02.01.2018 № 04 «Про заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» та про роботу КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бердянської районної ради.

За проведеним аналізом визначено наступне.

Станом на теперішній час найважливіші  в районі об’єкти пристосовано до осіб з обмеженими фізичними можливостями, що дає змогу мало мобільним групам населення вирішувати  свої  потреби. Створено сприятливі умови для безбар’єрного доступу в  приміщення районної державної адміністрації та районної ради, управління  соціального захисту населення, Пенсійного фонду, центру зайнятості. З 12 адміністративних будівель органів місцевого самоврядування, у тому числі будівлі ЦНАП Берестівської  об’єднаної громади, на 5 встановлено пандуси.

Будівля Осипенківської сільської об’єднаної громади має додатковий  безперешкодний вхід з поверхні землі, який пристосовано для потреб інвалідів. На адмінбудівлях в с. Новопетрівка та в с. Червоне Поле Осипенківської сільської об’єднаної територіальної громади встановлені поручні. Поручні також  встановлені на адмінбудівлях Берестівської, Новопетрівської сільських об’єднаних територіальних громад та на адмінбудівлях Дмитрівської, Азовської, Долинської сільських рад.

З 17 закладів освіти району пристосовані для вільного доступу до будівель осіб з обмеженими фізичними можливостями -4 заклади. Пандуси встановлено на Андрівській ЗОШ, Дмитрівській ЗОШ, Новотроїцькій ЗОШ. Успенівська ЗОШ не потребує будівництво пандуса. 

З 25 діючих закладів культури (будинки культури, клуби, музей, музичні школи) закладів культури  безперешкодний доступ мають 6 закладів. Пандуси побудовані біля будівель клубів у с. Трояни, с. Успенівка, с. Азовське, с. Новотроїцьке, с. Новопетрівка. Осипенківський сільський клуб не потребує облаштування пандуса, має додатковий вхід з поверхні землі.  

З 23 закладів охорони здоров’я (поліклініка, амбулаторії, ФАПи) засобами безперешкодного доступу облаштовано 8 об’єктів: Андріївська центральна районна лікарня - побудовано пандус. Металевою конструкцією (швелерна доступність) обладнані  сходинки до ліфтового поверху  біля будівлі стаціонарного відділення КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»,   на 3 поверх функціонує ліфт.  Не потребують облаштування пандусами амбулаторія  у с. Трояни, с. Новотроїцьке та чотири ФАПи.

Протягом 2018 року проведено моніторинг доступності об’єктів соціального та громадського призначення засобами безперешкодного доступу.       Керівниками підприємств, установ та організацій проведені заходи з обстеження об’єктів громадського та соціального призначення, визначено перелік видів робіт, які потребується виконати  на об’єктах та здійснено кошторисний розрахунок на облаштування засобами безперешкодного доступу.

За результатами моніторингу головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 02.01.2018 № 04 «Про заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» у 2018 році заплановано провести відповідні заходи для мало мобільних верст населення на 30 об’єктах громадського та соціального призначення. Протягом 2018 року виконано заходи на 10 об’єктах. 

Закладами освіти складно перелік заходів та конкретних завдань щодо виконання робіт для забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів відповідно до ДБН  В.2.2-17: 2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення», які внесені до Програми розвитку освіти Бердянського району на 2018-2022 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 23.02.2018 №5

Осипенківською сільською об’єднаною територіальною громадою затверджено кошториси набудівництво пандусів з поручнями біля амбулаторії у с. Новопетрівка у сумі 58,59 тис. грн., біля Будинку культури у с. Новопетрівка у сумі 174,0 тис. грн. та ремонт ганку з будівництвом пандусу біля Осипенківського клубу у сумі - 170,0 тис. грн. Станом на 10.10.2018 року за повідомленням Осипенківської СОТГ у зв’язку з недостатністю фінансування, кошти  на виконання цих заходів не передбачені.  

Розроблена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт дитячого дошкільного закладу в смт. Андріївка. У складі проектно-кошторисної документації    включені роботи з реконструкції ганку з будівництвом засобів щодо безперешкодного доступу осіб з інвалідністю. Кошти для проведення вищезазначених робіт будуть передачатися на 2019 рік. 

Відповідно до програми «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення», що затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 78-р, розробляється проектно-кошторисна документація на реконструкцію мосту через р. Кільтичія на км 124+637 автомобільної дороги, яка розташована в с. Дмитрівка Бердянського району, який планується облаштувати засобами безперешкодного доступу.

З початку 2018 року проведена робота щодо  облаштування засобами безперешкодного доступу на об’єктах закладів освіти. Облаштовані місця для паркування  автомобілів людей з обмеженими фізичними можливостями, які позначені знаками та які використовуються у міжнародній практиці на території Азовської, Андріївської, Дмитрівської, Долинської, Новотроїцької, Троянської, Андрівської та Успенівської ЗОШ. Біля будівлі Долинської ЗОШ перед сходами ззовні та всередині нанесено маркувальне покриття для осіб з вадами зору.

Біля пандусу Новотроїцької ЗОШ встановлено поручні та  побудовано пандус у місці перетину проїзної частини з пішохідноючастиною, який позначено маркувальними знаками. Біля пандусів Дмитрівської та Андрівської ЗОШ встановлено поручні.

Всі роботи виконані за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Інші заходи по закладам освіти   планується внести до проекту кошторисів закладів на 2019 рік на загальну суму – 49,0 тис. грн.

У 2018 році до потреб осіб з інвалідністю пристосовано додатковий вхід до потреб осіб з інвалідністю біля будівлі Долинського сільського клубу. Поручні на центральному вході планується встановити у 2019 році.

В адмінбудівлі Андріївської селищної ради побудовано новий туалет, який пристосовано до потреб інвалідів. На будівництво витрачені кошти з місцевого бюджету Андріївської селищної ради у сумі 60,0 тис. грн.

У липні місяці поточного року встановлено поручні біля пандусу Троянського сільського клубу.

У жовтні 2018 року на території Азовської ЗОШ   облаштувані місця для автотранспорту.

Виконуються роботи з капітального ремонту (заміна вікон та дверей, ремонт ганку з улаштуванням пандусу) будівлі Осипенківської амбулаторії у с. Осипенко, вул. Сонячна. На даний об’єкт планується використати кошти з Державного бюджету Осипенківської ОТГ у сумі 587,190 тис. грн., у тому числі на будівництво пандуса -170 тис. грн.

Проводиться робота з господарюючими суб’єктами щодо необхідності облаштування елементами доступності вже існуючих об’єктів громадського призначення з обов’язковим дотримання державних стандартів.

На офіційному сайці Бердянської райдержадміністрації  у рубриці «ЖКГ, містобудування та архітектура» створено закладка «Моніторинг безбар’єрного доступу мало мобільних груп населення», в якій   розміщено «База даних», 89   об’єктів соціального та громадського призначення,  які  повинні бути пристосовані по потреб осіб з інвалідністю.

При оформленні і видачі органами містобудування та архітектури містобудівних умов та обмежень для   проектування  та реконструкції об’єктів архітектури, визначаються обов'язкові вимоги державних будівельних норм стосовно забезпечення об'єктів обладнанням і пристроями для користування маломобільними групами населення. 

Протягом року питання забезпечення засобами безперешкодного доступу об’єктів соціального та громадського призначення обговорювалось на  координаційній раді, яка відбулась 18.05.2018 на території Андріївської селищної ради. 

Райдержадміністрацією рекомендовано селищному, сільським головам, головам об’єднаних  територіальних громад, керівникам закладів культури, освіти, охорони здоров’я з     вжити заходів з усунення недоліків на об’єктах, які не відповідають вимогам ДБН В.2.2-17.2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», а також  передбачити   кошти у місцевих бюджетах для виконання зазначених заходів.

Недостатній обсяг фінансування та відсутність технічної можливості  на сьогоднішній день є основними причинами виконання  не в повному обсязі заходів по забезпеченню безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю.

Проаналізувавши стан доступності об’єктів соціальної сфери для осіб з обмеженими фізичними можливостями Комітет доступності райдержадміністрації запропонував органам місцевого самоврядування   продовжити роботу щодо облаштування об’єктів соціально –культурного та громадського призначення засобами безперешкодного доступу для людей з обмеженими фізичними можливостями, провести роз’яснювальну роботу з суб’єктами підприємницької діяльності. А також, передбачити кошти у місцевому бюджеті для виконання вищезазначених заходівна наступні роки.

Незважаючи на проведену роботу, питання створення безбарєрного доступу  для осіб з інвалідністю залишається актуальним, тому реалізація заходів буде продовжуватися.

Стосовно інших питань зазначено наступне.

Станом на 01.12.2018 року на обліку у відділення соціальної допомоги вдома перебувають 54 інваліда різних груп і категорій, які потребують сторонньої допомоги, у тому числі: 2 інваліди війни, 11 інвалідів з дитинства, 41 інвалід загального захворювання.

Всі інваліди мають індивідуальні програми реабілітації. У відповідності  з ІПР вони забезпечені технічними засобами реабілітації, отриманими через управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Соціальні робітники відвідують своїх підопічних 2 рази на тиждень, осіб з ІУ групою рухової активності 3 рази на тиждень, надають їм соціальні послуги вдома.  В залежності від стану здоров’я особи перелік послуг виконується згідно укладеного договору в більшій кількості.

Створення та функціонування відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання дало змогу забезпечити потребу в постійному догляді та обслуговування, створити умови проживання, соціально-побутове обслуговування, надання медичної допомоги одиноким непрацездатними громадянами.

Розраховано відділення на 25 ліжко-місць. Для функціонування відділення орендується приміщеннязагальною площею 401,7 м2, яке розташоване на III поверсі терапевтичного корпусуКУ «Андріївська центральна районна лікарняБердянської районної ради». 

За підтримки районної ради, райдержадміністрації, виконкому Андріївської селищної ради, районної організації ТОВ Червоного Хреста, районної організації ветеранів, керівництва територіального центру у відділенні проводяться заходи до Новорічних і Різдвяних свят, 8 Березня, Дня Перемоги, Дня ветерана, Міжнародного дня інваліда.

На свята запрошуються з концертними номерами колективи Андріївського будинку культури, учні Андріївської школи і дитячого будинку творчості вокальний дует та вокальний жіночий ансамбль «Троянда».

   

Начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації  Л.В.Мовчан

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.