Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діяльність Ресурсно-інвестиційного Центру Бердянського району у 2020 році

Одним із головних пріоритетів Бердянської райдержадміністрації є робота з громадськими організаціями району та органами місцевого самоврядування щодо спільної участі в актуальних грантових програмах та міжнародних проектах. Це в свою чергу, дозволяє залучити інвестиції, економити бюджетні кошти, згуртувати громадськість, сформувати європейські цінності серед населення та забезпечити сталий розвиток територій Бердянського району.

З метою популяризації реформ, що проводяться в країні, систематизації роботи з потенційними інвесторами,  для залучення інвестицій в Бердянський район і пошуку нових, в тому числі і зарубіжних партнерів, працює Ресурсно-інвестиційний Центр Бердянської районної державної адміністрації.

З початку функціонування Центру надано більше 133 консультацій та складено 44 грантові заявки на участь у міжнародних проектах. 

За ініціативи та підтримки Ресурсно-інвестиційного Центру райдержадміністрації, селищна та сільські ради, об’єднані громади спільно з громадськими організаціями приймають участь у заповнені аплікаційних форм міжнародних грантових та донорських організацій.

Яскравим прикладом такої роботи є впровадження інноваційного, технологічного проекту, який охоплює території всіх об’єднаних громад та сільських рад Бердянського району. Проект не має аналогів у всій Запорізькій області.

Таким чином, Ресурсно-інвестиційним Центром Бердянської райдержадміністрації  спільно з ГО «Сільський добробут» у поточному році впроваджується інноваційний проект «Створення єдиного безпекового простору в Бердянському районі шляхом організації системи оповіщення та навчання сільського населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій». Загальна вартість складає майже 700,0 тис. грн.

Крім того, в його реалізації приймають учать як органи місцевого самоврядування, так і громадські організації, ДСНС. Даний проект запроваджений та сформований Бердянською райдержадміністрацією спільно з ГО «Сільський добробут». Координатор Ресурсно-інвестиційного Центру райдержадміністрації Володимиром Сенченко та головою ГО «Сільський добробут» Тетяною Юрченко сформовано та направлено аплікаційну форму на участь у конкурсі Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP - ініціативи «Створення єдиного безпекового простору в Бердянському районі шляхом організації системи оповіщення та навчання сільського населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Даний проект Бердянського району став одним з переможців та зміг впроваджуватись в межах реалізації Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Нідерландів. Загальна вартість проекту складає 26,566 тис. дол. США, з них грантові кошти – 18,000 тис. дол. США.

Реалізація даного безпекового проекту охоплює усі сільські ради та об’єднані громади Бердянського району та є результатом співпраці райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, які співфінансують проект та ДСНС.

Головною метою проекту із забезпечення оповіщення та інформування населення, у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є створення умов для своєчасного оповіщення, забезпечення безпеки та підвищення рівня захисту населення Бердянського району від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів.

Даний проект направлений на автоматизацію процесів оперативного доведення до чергових служб центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних органів та підрозділів ДСНС, підприємств, установ, організацій та населення сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.

Проект централізованого оповіщення містить в собі використання сучасних технологій і новітніх розробок  у  сфері телекомунікацій.

Будівництво «Системи оповіщення та інформування у разі виникнення надзвичайних ситуацій» дозволить в автоматизованому режимі здійснювати оповіщення:

-  населення, шляхом керування з автоматизованого робочого місця оперативного чергового оперативних чергових органів цивільного та надзвичайних ситуацій відповідних рівнів сигнально-гучномовними пристроями;

-  населення, шляхом доведення через абонентські термінали мовних та/або текстових повідомлень;

-  передачі повідомлень з реєстрацією фактів прийому повідомлень відповідним службам, органам виконавчої влади і місцевого самоврядування та установам, які розпоряджуються ресурсами, необхідними для ліквідації або попередження НС.

Зазначені функції виконуються шляхом оповіщення відкритих територій через гучномовці, які керуються з автоматизованого робочого місця та складатимуть цілісну мережу оповіщення району.

Даний проект охоплює сільські населені пункти: Осипенківської, Берестівської, Андрівської об’єднаних територіальних громад, Андріївської селищної ради, Долинської та Дмитрівської сільських рад.

14.02.2020 головою ГО «Сільський добробут» Тетяною Юрченко підписано з донорською організацією Угоду про надання гранту від проекту ПРООН: «Посилення національної та місцевої спроможності для ефективного забезпечення правосуддя, безпеки та послуг з реінтеграції на постраждалих внаслідок конфлікту територіях України».

Головною метою проекту є створення умов для своєчасного оповіщення, забезпечення безпеки та підвищення рівня захисту населення Бердянського району від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів.

Проектом передбачено не тільки будівництво системи оповіщення в населених пунктах Бердянського району, а ще й реалізація так званої «м’якої складової» - проведення масштабної інформаційної компанії з сільським населенням.

Розроблені заходи дозволять забезпечити проведення інформаційно-просвітницької роботи та навчання населення діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та організація системи оповіщення у Бердянському районі, шляхом розміщення та розповсюдження відеоматеріалів на телебаченні, мережі Інтернет.

Незважаючи на епідеміологічну ситуацію з поширенням COVID-19, проект реалізується, хоч і з певними змінами в «soft»-складовій, враховуючи карантинні обмеження.

Виконавцем робіт закуплено обладнання, налаштоване відповідне програмне забезпечення, встановлене автоматизоване робоче місце та підключено 7 гучномовців. Проведені монтажні роботи по встановленню 2 зовнішніх систем гучномовців у с. Берестове та смт. Андріївка.

16 грудня Бердянський район відвідала координатор Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP - Марина Денисова. Свій моніторинговий візит поважна гостя розпочала  зустріччю із головою Бердянської райдержадміністрації Іриною Півень та начальником відділу інфраструктури та захисту довкілля райдержадміністрації Володимиром Сенченко.

Під час зустрічі було обговорено результати спільного проекту Бердянської райдержадміністрації та ГО «Сільський добробут» -  «Створення єдиного безпекового простору в Бердянському районі шляхом організації системи оповіщення та навчання сільського населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій». Під час моніторингового візиту, опрацьовано питання передачі на баланс зазначеного об’єкту, а також протестовано мережу оповіщення району та автоматизоване робоче місце.

Бердянська райдержадміністрація постійно співпрацює з суб’єктами підприємницької діяльності та проводить роботу із створення сприятливого бізнес-клімату в районі, в межах своїх повноважень.

 

За ініціативи та підтримки Ресурсно-інвестиційного Центру, представники малого бізнесу змогли прийняти участь у конкурсі бізнес-грантів на започаткування та розширення власної справи.

У поточному році реалізовано проект «Розширення надання послуг зеленого туризму в Новопетрівці в осінньо-зимовий період.», бюджет – 262,802 тис. грн.

У  травні 2020 року подана аплікаційна форма суб’єкта підприємницької діяльності  до Програми ООН із відновлення та розбудови миру (конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря). Проект має назву «Активний відпочинок у Гостьовому дворі біля моря», сума грантових коштів – 190,0 тис. грн. на підтримку зеленого етно-туризму в с. Новопетрівка. На даний час, заявка на розгляді у донорської організації.

У червні 2020 року Ресурсно-інвестиційним Центром Бердянської райдержадміністрації  та ГО «Андріївський добробут» підготовлено й направлено аплікаційну форму на участь у конкурсі Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP, а саме: «Андрїївка - безпечне та комфортне селище»(придбання системи відеоспостереження, її підключення та застосування) на загальну суму понад 500, 0 тис. грн. Реалізація даного проекту відбудеться у 2021 році.

У жовтні 2020 року подана аплікаційна форма суб’єкта підприємницької діяльності  до Програми ООН із відновлення та розбудови миру (конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря). Проект має назву «Вирощування  екологічно чистих овочів як вдалий та перспективний бізнес», сума грантових коштів – 202,1 тис. грн. на підтримку бізнесу з вирощування та продажу овочів у  екологічно чистій зоні Бердянського району. Овочі будуть вирощуватися у відкритому ґрунті на сільському городі ( огірки, кабачки, морква ) та у теплиці ( помідори, перець) без застосування хімічних добрив та реактивів. Інноваційна теплиця з полікарбонату з розміщеними на даху напівпрозорими сонячними панелями стане не лише місцем для вирощування овочів, а й джерелом додаткової електроенергії. На даний час, заявка на розгляді у донорської організації.

У листопаді 2020 року, за ініціативи та підтримки Ресурсно-інвестиційного Центру Бердянської райдержадміністрації, подана аплікаційна форма суб’єкта підприємницької діяльності  до Програми ООН із відновлення та розбудови миру (конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря) – стала переможцем і отримала грантове фінансування. Проект має назву «Створення інноваційної послуги в еко-садибі «Новопетрівська хвиля», сума грантових коштів – 210,0 тис. грн. на підтримку зеленого етно-туризму в с. Новопетрівка.

Представниками Центру проводиться постійне інформування громадських організацій району та органів місцевого самоврядування, щодо актуальних грантових програм та міжнародних проектів. Ресурсно-інвестиційний Центр Бердянського району продовжує роботу  як  з реалізації вже анонсованих проектів, так і з формуванням нових проектних пропозицій органів місцевого самоврядування.

Центр відкритий для пропозицій селищної та сільських об’єднаних територіальних громад та неурядових організацій Бердянського району щодо ідей мікро-проектних ініціатив і завжди готовий навчити та допомогти із провадженням проекту.

 

За інформацією Ресурсно-інвестиційного Центру райдержадміністрації

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.