Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бердянський район впроваджує інноваційний проект в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP

Одним із головних пріоритетів Бердянської райдержадміністрації є робота з громадськими організаціями району та органами місцевого самоврядування щодо спільної участі в актуальних грантових програмах та міжнародних проектах. Це в свою чергу, дозволяє залучити інвестиції, економити бюджетні кошти, згуртувати громадськість, сформувати європейські цінності серед населення та забезпечити сталий розвиток територій Бердянського району.

Яскравим прикладом є впровадження інноваційного, технологічного проекту, який охоплює території всіх об’єднаних громад та сільських рад Бердянського району.

Крім того, в його реалізації приймають учать як органи місцевого самоврядування, так і громадські організації, ДСНС. Даний проект запроваджений та сформований Бердянською райдержадміністрацією спільно з ГО «Сільський добробут». Координатор Ресурсно-інвестиційного Центру райдержадміністрації Володимиром Сенченко та головою ГО «Сільський добробут» Тетяною Юрченко сформовано та направлено аплікаційну форму на участь у конкурсі Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP - ініціативи «Створення єдиного безпекового простору в Бердянському районі шляхом організації системи оповіщення та навчання сільського населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Даний проект Бердянського району став одним з переможців та зміг впроваджуватись в межах реалізації Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Нідерландів. Загальна вартість проекту складає 26,566 тис. дол. США, з них грантові кошти – 18,000 тис. дол. США.

Реалізація даного безпекового проекту охоплює усі сільські ради та об’єднані громади Бердянського району та є результатом співпраці райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, які співфінансують проект та ДСНС.

Головною метою проекту із забезпечення оповіщення та інформування населення, у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є створення умов для своєчасного оповіщення, забезпечення безпеки та підвищення рівня захисту населення Бердянського району від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів.

Даний проект направлений на автоматизацію процесів оперативного доведення до чергових служб центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних органів та підрозділів ДСНС, підприємств, установ, організацій та населення сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.

Проект централізованого оповіщення містить в собі використання сучасних технологій і новітніх розробок  у  сфері телекомунікацій.

Будівництво «Системи оповіщення та інформування у разі виникнення надзвичайних ситуацій» дозволить в автоматизованому режимі здійснювати оповіщення:

-  населення, шляхом керування з автоматизованого робочого місця оперативного чергового оперативних чергових органів цивільного та надзвичайних ситуацій відповідних рівнів сигнально-гучномовними пристроями;

-  населення, шляхом доведення через абонентські термінали мовних та/або текстових повідомлень;

-  передачі повідомлень з реєстрацією фактів прийому повідомлень відповідним службам, органам виконавчої влади і місцевого самоврядування та установам, які розпоряджуються ресурсами, необхідними для ліквідації або попередження НС.

Зазначені функції виконуються шляхом оповіщення відкритих територій через гучномовці, які будуть керуватись з автоматизованого робочого місця та складатимуть цілісну мережу оповіщення району. Встановлено дев’ять одиниць обладнання: 2 зовнішніх та 7 внутрішніх гучномовців.

Даний проект охоплює сільські населені пункти: Осипенківської, Берестівської, Андрівської об’єднаних територіальних громад, Андріївської селищної ради, Долинської та Дмитрівської сільських рад.

14.02.2020 головою ГО «Сільський добробут» Тетяною Юрченко підписано з донорською організацією Угоду про надання гранту від проекту ПРООН: «Посилення національної та місцевої спроможності для ефективного забезпечення правосуддя, безпеки та послуг з реінтеграції на постраждалих внаслідок конфлікту територіях України».

Головною метою проекту є створення умов для своєчасного оповіщення, забезпечення безпеки та підвищення рівня захисту населення Бердянського району від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів.

Проектом передбачено не тільки будівництво системи оповіщення в населених пунктах Бердянського району, а ще й реалізація так званої «м’якої складової» - проведення масштабної інформаційної компанії з сільським населенням.

Розроблені заходи дозволять забезпечити проведення інформаційно-просвітницької роботи та навчання населення діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та організація системи оповіщення у Бердянському районі, шляхом розміщення та розповсюдження відеоматеріалів на телебаченні, мережі Інтернет.

Незважаючи на епідеміологічну ситуацію з поширенням COVID-19, проект реалізується, хоч і з певними змінами в «soft»-складовій, враховуючи карантинні обмеження.

 

За інформацією відділу інфраструктури та захисту довкілля райдержадміністрації (Ресурсно-інвестиційного Центру райдержадміністрації)

 

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.