Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щодо виконання протоколу позачергового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС

Відокремлений підрозділ «Бердянський міськрайонний відділ ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України»,  інформує Вас, щодо результатів соціально-гігієнічного моніторингу та лабораторних досліджень для відомчого лабораторного контролю якості та безпечності питного водопостачання району.

Для водозабезпечення населення та всіх об’єктів району використовується питна вода підземних джерел, яка по санітарно-хімічному природному складу не відповідає вимогам пункту 3.5 ДСанПіН 2.2.4. 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною». Всього досліджено 72 проби питної води, протягом 6 місяців, з яких у 68 пробах виявлено відхилення, що становить   94%.

По соціально-гігієнічному моніторингу досліджено 12 проб  питної води з чотирьох артезіанських свердловин та восьми водонапірних башт Троянського, Андрівського, Андріївського та Осипенківського СГПВ. За результатами дослідження у всіх пробах встановлено суттєві відхилення (100%).

Для відомчого контролю досліджено 60 проб питної води. За результатами дослідження у 56 пробах встановлено відхилення (93%).

Аналіз досліджень питної води показав, що у всіх відібраних пробах (Осипенківський СГПВ та два водозабори; Троянський  СГВП та  водозабір; Андрівсько-Полоузівський СГПВ, Дмитрівський №1 та №2; Шевченківський СГПВ, Андріївський СГПВ) виявлені відхилення по завищених показниках присмаку, загальної жорсткості, сухого залишку, вмісту хлоридів та сульфатів, загального заліза.  В пробах питної води  Андріївського СГПВ ще виявлено завищений вміст нітратів.

Були проведені лабораторні дослідження якості та безпечності питної води трьох громадських колодязів сіл Берестового, Троїцького та Миколаївки, яка використовується населенням для питного водопостачання. За результатами дослідження, у всіх  трьох пробах, встановлено відхилення від допустимих нормативів по санітарно-хімічних показниках: в питній воді Берістівського громадського колодязя завищений вміст нітратів (65,3 мг на дм/ куб. при допустимому нормативі < 50 дм/куб); в питній воді Троїцького громадського колодязя завищений вміст нітратів (81,1 мг на дм/ куб. при допустимому нормативі < 50 дм/куб) та каламутності – 4,3 НОК при допустимому нормативі < 3.5); в питній воді Миколаївського громадського колодязя завищений вміст нітратів (74,2 мг на дм/ куб. при допустимому нормативі < 50 дм/куб), загальної жорсткості (12,5 ммоль/дм куб. при допустимому нормативі < 7.0 дм/куб); в питній воді Осіпенківського громадського колодязя завищений вміст загальної жорсткості (37,5 ммоль/дм куб. при допустимому нормативі < 7.0 дм/куб), сухого залишку (2845,0 мг/дм куб. при допустимому нормативі 1500 мг/дм куб), хлоридів (465,3 мг/дм куб при допустимому нормативі < 350 мг/дм куб).

За санітарно-мікробіологічними показниками у всіх пробах питної води бактеріального забруднення не виявлено, що свідчить про епідемічну безпечність.

        

 

Завідувач ВП «БЕРДЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»Олександра КІКАРОШ

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.