Хочу продать квартиру. Ипотека можно ли продать квартиру быстро. Можно продать долю в квартире. В каком банке брать ипотеку. Стоит ли брать ипотеку сегодня. На какой срок брать ипотеку. Утепление стен своими руками. Быстрое утепление стен пенопластом своими руками. Технология утепления стен. Ремонт видеокарты ноутбука. Быстрый ремонт видеокарты своими руками. Сколько стоит ремонт видеокарты. В каком банке взять автокредит. Где выгоднее взять автокредит без проблем. Бесплатный сервер wow. Рейтинг серверов wow сайт. Сервера wow mangos. Чертежи самодельных станков. Скачать чертежи станков для холодной ковки. Сверлильный станок чертеж. Договор аренды квартиры. Стоимость аренды квартиры в Москве. Снять в аренду квартиру.

 

 

Щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

З липня 2015 року діє закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирномубудинку", що фактично вніс революційні зміни до питання управління будинком.

Поняття "співвласники будинку" тривалий час існувало лише у законодавчих актах, а не в реальному житті. Лише проявляючи ініціативу для створення об’єднань співвласників (ОСББ), активісти глибоко занурювались у питання того, що і кому належить у багатоквартирному будинку. Саме тому, метою нового закону є надання громадянам реальної можливості управляти своїм майном, він дає реальне "право голосу" співвласникам багатоквартирних будинків, адже за ним у кожному багатоквартирному будинку, навіть якщо в ньому не створено ОСББ, співвласники матимуть реальний юридичний механізм прийняття спільних рішень - про зміну ЖЕКа, про капітальний ремонт тощо.А відповідальність за неналежне утримання будинку не перекладатиметься на когось, адже передусім за своє спільне майно відповідають самі співвласники будинку (або організації чи особи, котрим було передано співвласниками право на утримання будинку).

 При впровадженні цього закону має зникнути монополія ЖЕКів на утримання будинків, натомість з'явиться конкурентний ринок для компаній, котрі надаватимуть послуги з утримання багатоквартирних будинків на договірній основі. Це, своєю чергою, сприятиме збільшенню кількості робочих місць та розвитку економії.

         Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" в першу чергу спрямований на заохочення та популяризацію створення ОСББ, як найбільше фективної форми управління багатоквартирним будинком.

Але є альтернатива і у тих власників багатоквартирних житлових будинків, які не створювали ОСББ. Основним новаторством, привнесеним законом, є визначення декількох форм управління багатоквартирним будинком:

1. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).

2. Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

Обрання форми управління (призначення управителя чи ОСББ) здійснюється  шляхом проведеннязборів та голосування. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень.

Управитель- хто і навіщо ?

Згідно з новим законом, управитель багатоквартирного будинку — фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Вартість послуг з управління визначається за згодою сторін та зазначається у договорі, при чому умови договору повинні відповідати умовам типового договору, затвердженогоКабінетом Міністрів України. Варто наголосити,  що наразі типовий договір не затверджено.

У випадку, коли співвласники не визначилисьіз формою управління протягом року із дня набуття чинності закону, тобто до 1 липня 2016 року, то управителя призначає виконавчий орган місцевої ради.

            Таким чином, сьогодні можна говорити про те, що власники квартир отримали реальне право голосу, оскільки у кожному багатоквартирному будинку, навіть без створення ОСББ, співвласники матимуть юридичний механізм прийняття спільних рішень.За таких умов, неналежне утримання будинку більше не перекладатиметься на когось – а спільно вирішуватиметься мешканцями.

Крім того, чи не найголовніше прогнозоване досягнення – усунення монополіїкомунальних ЖЕКів на утримання будинків, на противагу їм очікуємо на появу конкурентного ринку надання послуг.

    

Шановні відвідувачі і користувачі сайту!

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Бердянської райдержадміністрації www.berda.gov.ua