Вечір-реквієм «На підвіконні палахтить скорботи полум’я священне»

В народу є пам’ять, вона непогасна,
Як зірка в туманному тлі…
Коротка дорога та світла і ясна,
Як крихітна свічка в моєму вікні.

22 листопада, в День пам’яті жертв голодоморів в Україні, вОсипенківському краєзнавчому музеї відбувся вечір-реквієм «На підвіконні палахтить скорботи полум’я священне», присвячений вшануванню пам’яті загиблих під час голодоморів в Україні 1921-22, 1932 – 1933 рр. Учасниками заходу були вихованці краєзнавчої студії «Джерельце» та учні 5-А класу Осипенківської ЗОШ І-ІІІст.

В ході заходу відбувся перегляд документальних  відео та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу в ХХст., зокрема у 1921-22, 1932-1933 роках.

Також було переглянуто документальний фільм зі спогадами свідків тієї трагедії, яким вдалося вижити. Зачитали і спогади депутата Новоспасівської волосної Ради у 1921-25 рр. Ганни Реви про голод в селі взимку і на весні 1921-22 років.

Діти ознайомились із викладкою літератури «Допоки пам'ять в серці не згасає...».

Схиливши голови над запаленими свічками, учасники вечора вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх людей, які загинули в роки голодомору в Україні.

Працівники музею закликали присутніх згадати у своїх молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час великого геноциду українського народу та зазначили, що пам'ять про голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога  всім сущим на Землі.

За матеріалом директора Осипенківського краєзнавчого музею Олегя Будяка

    

Шановні відвідувачі і користувачі сайту!

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Бердянської райдержадміністрації www.berda.gov.ua