Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Червоному Полі введено карантинні обмеження по сказу

У Бердянській районної державній адміністрації  проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, під час якого було опрацьовано два питання порядку денного.

Головним питанням засідання було вивчення ситуації, яка сталася в Бердянському районі 18.07.2021 року. Цього дня до завідуючої Червонопільським пунктом ветеринарної медицини зателефонувала мешканка с. Червоне Поле зі скаргою на приблудного кота, що наніс укуси їй, чоловіку та ще двом сусідам.

Зі слів господарки 18 липня до двору забіг приблудний кіт, який вкусив її,  після чого накинувся на чоловіка, наніс йому подряпини. Після цього чоловік вбив кота. Постраждалі звернулися до прийомного відділення Бердянської міської лікарні. Після повідомлення до ветеринарного пункту, завідуюча Червонопільським пунктом ветеринарної медицини виїхала за адресою постраждалих. Для виключення захворювання на сказ було відібрано матеріал, направлено його до випробувальної лабораторії Запорізької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та отримано позитивний діагноз на сказ. Постраждалі люди знаходяться на антирабічному лікуванні.

Наразі, районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Бердянському районі та Бердянською районною державною лікарнею ветеринарної медицини проводяться карантинні заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», затвердженої наказом від 15.03.94 р. №5 головного державного інспектора ветеринарної медицини України і зареєстрованої в Міністерстві юстиції від 31.03.94 р. за № 54/263.

На даний, час в межах карантинних заходів, в с.Червоне Поле щеплено 303 голови сприятливих тварин, а саме: собак – 108, котів – 135, ВРХ - 47, ДРХ – 13. Проводиться роз’яснювальна робота серед населення «Щодо небезпеки захворювання тварин та людей на сказ».

За результатами розгляду даного питання комісія прийняла рішення про накладання карантинних обмежень по сказу кота на с.Червоне Поле Осипенківської сільської територіальної громади Бердянського району Запорізької області.

Крім цього, під час роботи члени комісії погодили рішення про зняття карантинних обмежень по сказу собак з території с.Новомихайлівка та мисливських угідь Новомихайлівського старостинського округу Чернігівської селищної ради Бердянського району Запорізької області.

 

За матеріалом районного управління ГУ Держпродспоживслужби

 

Пам'ятка

 

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.