Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В облдержадміністрації намітили план боротьби з аграрним рейдерством

На чолі з головою облдержадміністрації  Олександром Старухом відбулося перше у цьому році засідання регіонального оперативного штабу із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств.

У ньому взяли участь представники обласної та районних державних адміністрацій, керівники силових відомств і місцевих управлінь юстиції, а також власники аграрних підприємств області. Присутні обговорили поточний стан роботи по забезпеченю захисту сільгоспвиробників області від спроб рейдерських захоплень земельних ділянок та (або) врожаю, а також намітили плани на майбутнє.

Від Бердянського району у заході взяли участь: голова Бердянської райдержадміністрації Ірина Григорівна Півень, прокурор Бердянської окружної прокуратури Яйлов Костянтин Васильович, начальник Бердянського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області Дружиненко Сергій Геннадійович, начальник відділення поліції №1 Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області (смт. Чернігівка) Сопін Дмитро Сергійович, начальник відділення поліції №2 Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області (м.Приморськ) Попов Сергій Васильович, заступник голови райдержадміністрації Сергій Олександрович Гаєвський, начальник відділу економіки, інфраструктури та захисту довкілля РДА Володимир Володимирович Сенченко, головний спеціаліст сектору агропромислового розвитку райдержадміністрації Віталій Валерійович Бакарджиєв та представники сільгосппідприємств району.

Як відмітив начальник Головного управління національної поліції Запорізької області Микола Лушпієнко, на початку року існують усі можливості для здійснення профілактичних заходів, які позбавлять правохоронців необхідності реагувати на факти протиправного захоплення майна чи земель. При цьому він наголосив на необхідності об’єднання зусиль представників влади та аграрного бізнесу, встановлення атмосфери підтримки та довіри в їх діалозі. Головний полісмен області повідомив номер свого мобільного телефону, щоб аграрії мали можливість оперативно сигналізувати про свої проблеми.

– Шановні фермери! Замість того, щоб чекати, поки біда постукає у ваші двері, коли врожай поспіє на полях, уже сьогодні треба вести профілактичну роботу, налагоджувати контакти з місцевою владою, з місцевими органами юстиції. Це все – ваші помічники. І якщо на районному рівні, на рівні громад буде впроваджена така співпраця, випадків зазіхання на чужий врожай чи чужу землю стане набагато менше, – зазначив Микола Лушпієнко.

Прокурор області Віктор Приходько також наголосив на важливості превентивної роботи з запобігання можливих злочинів в аграрній сфері. Він закликав суб’єктів господарювання і районну владу збирати інформацію щодо можливих точок напруження та активніше займатися оформленням правовстановлюючих документів на землю. Адже саме неоформлені земельні ділянки найчастіше стають об’єктами рейдерства, особливо в період збору врожаю.

Підбиваючи підсумки дискусії, голова облдержадміністрації Олександр Старух звернув увагу на необхідності вживання всього комплексу заходів щодо протидії протиправному розпорядженню землею і врожаєм підприємств. Також він ініціював створення антирейдерських штабів в межах нових укрупнених районів.

– На кожне поле людей з автоматами не вистачить. Нам сьогодні треба думати над тим, як зберегти мир і порядок на територіях. Ініціатива має надходити знизу. Тому пропоную формалізувати роботу штабів в межах нового адміністративного поділу нашої області, об’єднати у них всі органи і зацікавлені сторони, встановити чіткий і постійний формат спілкування, – зазначив очільник області.

Також підсумком наради стало рішення про внесення змін до структури обласного оперативного штабу. Його оновлений персональний склад стане відомим на наступному засіданні.

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.