Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток галузі садівництва на Бердянщині

Щороку завдяки державній цільовій програмі фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства і хмелярства сільськогосподарські підприємства області збільшують площу плодово-ягідних культур у середньому на 100 га.

Плодово-ягідні культури у Запорізькій області вирощуються на загальній площі 9,3 тис. га.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у 2018 році господарства Бердянського, Мелітопольського, Чернігівського та Якимівського районів провели посадку яблуні, черешні, абрикосу, волоського горіху.

Площа багаторічних насаджень збільшилась на 125,9 га. Підприємствам була частково відшкодована вартість придбаного садивного матеріалу  плодово-ягідних культур та проведених робіт із спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення на загальну суму 2561,3 тис. грн.

У 2019 році господарства Бердянського, Мелітопольського, Приазовського та Якимівського районів провели посадку яблуні, черешні, вишні, абрикосу, персика, сливи, груші та волоського горіху. Загальна площа багаторічних насаджень збільшилась на 132,44 га. Підприємства отримали компенсацію витрат у сумі 2693,5 тис. грн.

Райдержадміністрацією постійно проводиться інформування мешканців Бердянського району, сільгосптоваровиробників всіх форм власності щодо дій урядових та грантових програм підтримки різних галузей сільськогосподарського виробництва. Так у 2020 році Бердянський район прийняв участь в унікальному комплексному заході для аграріїв і професійних городників - фестиваль «АгроТолока 2020». Захід пройшов у рамках проєкту «Сталий розвиток сільських громад: синергія освіти та практичних рішень», що реалізується Програмою розвитку ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, в якому прийняли участь спеціалісти Бердянської райдержадміністрації, агровиробники та підприємці району. Обмін досвідом та співпраця сільгоспвиробників, місцевої влади дає свій позитивний результат.

Яскравим прикладом є продукція фермерського господарства «Фортуна» добре відома не лише в нашому регіоні, а словосполучення «Дмитрівські яблука» вже стали своєрідною торгівельною маркою, яка завоювала неабияку популярність серед любителів цього соковитого фрукту далеко за межами Бердянщини.

 

Відділ інфраструктури та захисту довкілля

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.