Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 вересня - День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія - та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував, так і тим, хто їй протистояв. Півстоліття тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

Міжнародний день пам’яті в кожній країні, яка прийняла участь у Другій світовій війні, відзначається не тільки скасуванням розважальних заходів, урочистостей, що випадають на цю дату, але і відвідуванням пам’ятників, меморіалів, кладовищ (у багатьох країнах у цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими могилами)/

В 2020 році День пам’яті жертв фашизму припадає на 13 вересня.

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

Є серед них, звичайно, і наші земляки. За інформацією з різних джерел, від 8 до 10 тисяч мешканців Бердянського району були призвані до лав армії чи пішли на фронт добровольцями. Це шоста частина населення, яке мешкало в районі напередодні війни.

Загалом 4270 фронтовиків - уродженців Бердянського району відали своє життя у боях за мирне майбутнє свого краю під час Другої світової війни. За роки окупації до Німеччини було вивезено майже 3,5 тисяч людей, переважно – молоді, близько 300 осіб були розстріляні чи спалені живцем. А ще повністю пограбовано і зруйновано близько 80 відсотків домогосподарств.

Такою була ціна Бердянського району за мирне життя нащадків.

 

Управління соціального захисту населення


 

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.