Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 вересня - День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія - та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував, так і тим, хто їй протистояв. Півстоліття тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

Міжнародний день пам’яті в кожній країні, яка прийняла участь у Другій світовій війні, відзначається не тільки скасуванням розважальних заходів, урочистостей, що випадають на цю дату, але і відвідуванням пам’ятників, меморіалів, кладовищ (у багатьох країнах у цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими могилами)/

В 2020 році День пам’яті жертв фашизму припадає на 13 вересня.

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

Є серед них, звичайно, і наші земляки. За інформацією з різних джерел, від 8 до 10 тисяч мешканців Бердянського району були призвані до лав армії чи пішли на фронт добровольцями. Це шоста частина населення, яке мешкало в районі напередодні війни.

Загалом 4270 фронтовиків - уродженців Бердянського району відали своє життя у боях за мирне майбутнє свого краю під час Другої світової війни. За роки окупації до Німеччини було вивезено майже 3,5 тисяч людей, переважно – молоді, близько 300 осіб були розстріляні чи спалені живцем. А ще повністю пограбовано і зруйновано близько 80 відсотків домогосподарств.

Такою була ціна Бердянського району за мирне життя нащадків.

 

Управління соціального захисту населення


 

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.