Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я та життя споживача!

Що ж таке стихійна або несанкціонована торгівля? Це продаж товару невідомої якості і походження, в місцях, що перегороджують прохід транспорту та людей: на узбіччях дороги, зупинках громадського транспорту.

На жаль продукція з осередку стихійної торгівлі приваблює насамперед, своєю відносною дешевизною. Однак, дешевизна ця тільки уявна. Купивши на узбіччі дороги півторалітрову пластикову бутилочку домашнього молока і витративши на нього менше, ніж у магазині, людина ризикує потім в багато разів більше витратити на лікування.

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів місцевого самоврядування та нацполіції. Але, необхідно, щоб усі мешканці району налаштувались на протидію цьому явищу.

Внаслідок існування незаконної торгівлі порушуються Правила торгівлі, благоустрою, норми стандартизації, метрології та сертифікації, вимоги чинного законодавства, у т.ч. земельного, податкового, трудового, санітарного.

Представниками Бердянської райдержадміністрації спільно з тимчасовою робочою групою з  вжиття заходів щодо ліквідації незаконної торгівлі Осипенківської об’єднаної територіальної громади Бердянського району 10.07.2019 р. проведено виїзне засідання групи на території с. Новопетрівка Осипенківської сільської об’єднаної територіальної громади Бердянського району.

При проведенні моніторингового обстеження стаціонарних закладів  торгівлі, робоча група звертала увагу суб’єктів підприємницької діяльності на дотримання вимог діючого законодавства України в частині дотримання Правил торгівлі, наявності та оформлення «Куточку покупця», оформлення працівників, наявність документів на торгівлю підакцизними товарами та інше.

Робочою групою здійснено моніторинг об’єктів торгівлі (стихійних та офіційно зареєстрованих). Зафіксовано об’єкти стихійної торгівлі, які здійснювали торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами. Представниками Бердянського відділу поліції ГУ НП України в Запорізькій області складено протоколи про скоєння адміністративного правопорушення («торгівля з рук»).

 

Шановні мешканці Бердянського району, будьте пильні, не купуйте продукцію сумнівної якості в місцях стихійної торгівлі. Подумайте про своє здоров'я і про здоров'я своїх близьких.

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.