Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ринок праці та легалізація зайнятості - працювала колегія Бердянської РДА

25 червня під головуванням першого заступника голови РДА Геннадія Бєлогурова відбулося засідання колегії Бердянської райдержадміністрації. Під час її роботи було опрацьовано 2 питання.

Зокрема, члени колегії заслухали доповідь заступника начальника управління - начальника відділу з питань праці та зайнятості управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмили Шляхової про стан ринку праці та ефективність вжитих заходів щодо його регулювання за підсумками 2018 року.

Під час виступу Людмила Володимирівна проаналізувала кількість та  категорійну структурність населення району, розподіл робочої сили за галузевим спрямуванням, середньооблікову чисельність штатних працівників, фонд оплати праці та середньомісячну заробітну плату, тощо.

Серед іншого, доповідач вказала на зменшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності.

Так, станом на 01.01.2019 року на території Бердянського району було зареєстровано 1078 суб’єктів підприємницької діяльності, що на 6,3 % менше в порівнянні з 01.01.2018 року (1150 СПД). Чисельність фізичних осіб – підприємців зменшилася на 8,4 % і склала 623 особи, кількість юридичних осіб зменшилася на 3,2 % та склала 455. Головною причиною зменшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності доповідач вважає їх вразливість до змін у законодавстві, що регулює підприємницьку діяльність, зокрема, в частині оподаткування та дозвільної системи.

Під час  виступу було відмічено покращення у поточному році ситуації на зареєстрованому ринку праці.З початку року послугами Бердянського міськрайонного центру зайнятості скористалися 787 безробітних з числа мешканців району, 378 з яких були працевлаштовані. Протягом звітного періоду до Бердянського МЦЗ надійшло 417 вакансій від 75 роботодавців, діяльність яких зареєстрована на території Бердянського району.

Також Людмила Володимирівна доповіла членам колегії про стан впровадження Програми зайнятості населення Бердянського району на 2018 - 2020 роки, яка передбачає конкретні заходи щодо легалізації зайнятості та заробітної плати, а також хід виконання завдань розпорядження голови райдержадміністрації від 26.06.2018 року № 249 «Про стан ринку праці та організацію роботи щодо його регулювання», яким передбачено ряд заходів щодо поліпшення ситуації на ринку праці Бердянського району.

В процесі обговорення даного питання головою Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Оксаною Федоровою було внесено пропозицію щодо проведення ряду робочих виїзних семінарів із суб’єктами підприємницької діяльності у сфері готельного та ресторанного бізнесу, із залученням сільських голів територій та керівництва району, метою яких є роз’яснення законодавчих вимог щодо легалізації зайнятості у відповідній сфери.

За результатами розгляду даного питання колегія прийняла рішення про підготовку проекту розпорядження голови райдержадміністрації з даного питання з урахуванням пропозицій, висловлених під час обговорення.

Також цього дня члени колегії вивчили стан впровадження Концепції «Нової української школи» в закладах загальної та середньої освіти Бердянського району у 2018/2019 навчальному році, з аналізом якого виступив в.о. начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту РДА Олександр Макаревич.

 

Відділ організаційної роботи, діловодства та контролю

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.