Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.

 

 

Урядова програма "Доступні ліки"

 

До Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських таборів

В роки Другої світової війни на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів.

11 квітня — день входження у 1945 році американських військ на територію Бухенвальда — вважається днем вшанування громадян багатьох європейських країн і наших співвітчизників, які у ті трагічні часи зазнали жахів нацистських переслідувань, та пам’яті мільйонів людей, безневинно убитих у гітлерівських концентраційних таборах та в’язницях.

У тій спустошливій війні наш народ має свій великий і скорботний рахунок. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів, кожен 7-й в'язень був з України. Для українців 11 квітня є пам’ятною датою, сповненою смутком та надією. Вічна пам’ять усім нашим полеглим землякам.

Цього квітневого дня з юними краєзнавцями - вихованцями студії "Джерельце" ділилася спогадами мешканка нашого села Лілія Констянтинівна Гроздєва. Односельці добре знають пані Лілію, як одну з найактивніших учасниць, ще з дня заснування понад два десятиліття тому, народного хору села "Вербиченька", а нині юнацтво довідалося й про людські долі в часи жахіть тієї війни. Адже народилася наша землячка влітку 1944 року саме в тому страшному концтаборі Бухенвальд, у якому перебувала після вивезення з нашого села до Німеччини її мама - Катерина Босова. Їм обом пощастило вціліти й дожити до дня визволення, а потім - повернутися додому - в Україну й до рідної оселі. Щоправда, шлях додому виявився теж непростим - звільнених чомусь довго затримали вже в Запоріжжі, ще й в дорозі було надто сутужно з харчуванням. Не легше було й надалі, адже дитячий вік припав саме на час голоду 1946-47 років, який тяжко було пережити в селі, напівзруйнованому війною.

Юнацтво уважно слухало життєву розповідь поряд з експозицією музею, присвяченій тим подіям, де саме представлені світлини односельців, яким довелося звідати тяжких випробувань в роки ворожої окупації і поневірянь у нацистських таборах. Побачили, серед світлин інших жителів села - в’язнів концтабору Бухенвальд і фото мами Лілії Констянтинівни - Катерини Іванівни Босової.

 

Олег Будяк,  директор Осипенківського краєзнавчого музею

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.