Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.

 

Урядова програма "Доступні ліки"

 

Проміжні результати децентралізаційної реформи в Бердянському районі

Одним з питань порядку денного першого засідання районної Ради регіонального розвитку, яке відбулося 26 грудня, було підведення проміжних підсумків впровадження в районі заходів в рамках реформи децентралізації влади.

Пропонуємо вашій увазі доповідь голови райдержадміністрації Романа Молодецького з відповідного питання.

Шановні присутні !

За останніми рейтингами Мінрегіону Запорізька область посіла четверте місце за втіленням у життя реформи децентралізації. В цих позитивних зрушеннях є і суттєва доля успіху Бердянського району, який майже на 75 відсотків сьогодні складається з об'єднаних територіальних громад.

Хочу нагадати, що до початку реформи децентралізації на території району функціонувало 11 сільських рад та 1 селищна рада.   Більшість з яких були дотаційні, не спроможні забезпечити належний рівень життя в громадах. Процес децентралізації, який відбувся у Бердянському районі надав можливість для успішного розвитку територій За результатами трьох років реформування на території району було створено три громади.

Відповідно до затвердженого Перспективного плану у 2015 році створена Берестівська об’єднана територіальна громада, у 2016 році - Осипенківська об’єднана територіальна громада. У 2018 році внесено зміни до Перспективного плану, що надало можливість створити на території району Андрівську об’єднану територіальну громаду, де на теперішній час очікуються вибори.

Наприкінці року Азовська сільська рада шляхом приєднання увійшла до складу Бердянської об'єднаної громади.

Хочу наголосити, що ми з вами женемося не за кількістю, а за якістю. Адже реформа децентралізації, проголошена Президентом України Петром Порошенком, спрямована на поліпшення якості життя в кожному куточку району та держави.

З початку реформи фінансової децентралізації доходи бюджетів створених Осипенківської та Берестівської об’єднаних територіальних громад показують позитивну динаміку: якщо у 2015 році обсяг Осипенківської ОТГ становив 9053,9 тис. грн, та Берестівської ОТГ - 5834,7 тис.грн.,  то за чотири роки він зросте у 3,4 рази та за підсумками 2018 року становитиме понад 31900,0 тис.грн. в Осипенківській громаді та 18100,0 тис.грн. відповідно в Берестівській.

Таке збільшення місцевих бюджетів стало можливими завдяки розширенню повноважень і підвищенню зацікавленості органів місцевого самоврядування у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів, реалізації заходів щодо залучення резервів їх наповнення та підвищення ефективності адміністрування податків і зборів.

З періоду створення середній показник надходжень власних доходів на 1-го мешканця по Осипенківській ОТГ збільшився на 2 728  грн. майже  в 2,4 рази та складає на сьогодні 3870 грн. та відповідно по Берестівській ОТГ на 3 076 грн. майже в 5 раз та складає на сьогодні 3828 грн.

Крім того, значно знизився рівень дотаційності об’єднаних територіальних громад. Питома вага дотацій в загальному обсязі доходів місцевих бюджетів до об’єднання складала 30 відсотків для сіл  Осипенківської громади та 47 відсотків для сіл Берестівської громади після об’єднання цей показник знизився до 7,4 відсотка та 7,8 відсотка відповідно.

Внаслідок впровадження реформи децентралізації громад з’явились кошти на реалізацію різноманітних інфраструктурних проектів. Реформа дозволила громадам приймати активну участь у проектах міжнародної технічної допомоги, залучаючи значні фінансові ресурси на модернізацію інфраструктури та наближення адміністративних послуг до громадян.

Так у 2017 році створено Берестівській Центр надання адміністративних послуг. У поточному році Берестівською ОТГ - придбано спецодяг для місцевої пожежної охорони. Також проводилась робота з відновлення вуличного освітлення вартістю 1,4 млн. грн.

Крім того у Берестівській ОТГ, у тому числі за рахунок державної субвенції на формування інфраструктури ОТГ, у 2016 році:

- придбано шкільний автобус для Берестівської ЗОШ (1,4 млн. грн.),

- придбано пожежну машину для місцевої пожежної охорони Берестівської ОТГ на загальну суму 3,0 млн. грн.,

- придбано сміттєвоз для Берестівської СОТГ – 1,6 млн. грн.

- проведено капітальний ремонт доріг комунальної власності Берестівської ОТГ на 3,7 млн. грн.

У 2017 році проведено:

- реконструкцію вуличного освітлення в с. Берестове на 600 тис. грн.,

- капітальний ремонт Миколаївської та Берестівської амбулаторій ЗПСМ на загальну суму 1,3 млн. грн.,

- капітальний ремонт Троїцької ЗОШ на 700 тис. грн.

- капітальний ремонт доріг комунальної власності Берестівської ОТГ на 3,7 млн. грн.

У 2017 році розпочала свою діяльність Осипенківська ОТГ, яка за нетривалий час змогла втілити значну кількість інфраструктурних проектів, направлених на:

- енергоефективні заходи та капітальні ремонти в Новопетрівській та Осипенківській ЗОШ (1,9 млн. грн.),

- капітальний ремонти та реконструкції Червонопільської та Новопетрівської амбулаторій ЗПСМ (1,1 млн. грн.),

- відновлення вуличного освітлення в с. Червоне Поле, Деревецьке, Осипенко, Новопетрівка (1,3 млн. грн.),

- капітальний ремонт доріг комунальної власності – 773,37 тис. грн.,

- придбання сміттєвозу - 2,9 млн. грн.

У 2018 році Осипенківською ОТГ проведено:

- капітальні ремонти об’єктів соціальної сфери та закладів охорони здоров’я  (4,0 млн. грн.),

- реконструкція вуличного освітлення – 1,1 млн. грн.,

- капітальний та поточний середній ремонти доріг комунальної власності – 2,2 млн. грн.

- спів фінансування доріг загального користування місцевого значення – 400 тис. грн.

Селищна, сільські ради, які поки що не утворили ОТГ, також мають стимул для розвитку.

За рахунок бюджетів селищної, сільських рад Бердянського району протягом 2015-2018 років виконувались роботи з капітальних ремонтів об’єктів соціально-культурної сфери, ремонту водогонів, вуличного освітлення, благоустрою, енергоефективних заходів в закладах освіти та охорони здоров’я.

Протягом  2015-2016 років на дані цілі витрачено 1,3 млн. грн. Протягом 2017 року - 2,6 млн. грн. У 2018 році - 1,7 млн. грн.

За рахунок обласного бюджету у 2016 році проведено  реконструкцію покрівлі учбового корпусу Андріївської СРШ – 588, 177 тис. грн.

На розвиток дорожнього господарства у 2015 році відремонтовано – 3,7 кв. метрів доріг комунальної власності. За 2016 рік відремонтовано 9,2 тис. м² дорожнього покриття доріг комунальної власності. На теперішній час всього відремонтовано близько 200,0 тис. м2 доріг комунальної власності.

У 2017 році, за рахунок обласного бюджету виконано:

- заміну вікон в Азовській ЗОШ - 269,820 тис. грн.

- реконструкцію Червонопільської АЗПСМ  - 555,660 тис. грн.

- облаштування медіа - теки в Андріївській ЗОШ – 59,800 тис. грн.

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, за період 2016-2018 роки:

- виконано частину робіт з «Будівництва шкільного стадіону Азовської ЗОШ I-IIIст.

- будівництво (Iта IIчерга)водоводу с. Новотроїцьке Бердянського району  Проектна потужність – 17,320 км;

- реконструкція (перша та друга черги) водопровідної мережі, с. Луначарське Бердянського району – проектна потужність – 9, 44 км.

У грудні 2018 року , за рахунок обласного екологічного фонду, придбано сміттєвоз для Андріївської селищної ради – 3,9 млн.грн.

Протягом 2015-2018 років на реалізацію інфраструктурних проектів Бердянського району залучались кошти субвенції державного бюджету, обласного та місцевих бюджетів району.

Ми вже нині бачимо позитивне зрушення тих показників, які свідчать про головну мету створення громад - покращення життя людей. На наступні роки ми маємо чимало амбіційних планів і виносимо їх на обговорення. Тож нині кожна громада має ретельно попрацювати над створенням плану перспективного розвитку своєї території та затвердити до лютого наступного року на засіданнях сесій місцевих рад Перспективний план розвитку на майбутні 3 роки.

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.