Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

 

Урядова програма "Доступні ліки"

 

Житлова субсидія. Зміни до порядку надання субсидії

З 1 травня 2018 року в Україні діє новий порядок призначення житлових субсидій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329).

Урядом були внесені зміни до порядку призначення житлових субсидій, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841, які застосовуються з 01 жовтня 2018 року.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначається з місяця звернення  за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховується  окремо на неопалювальний та опалювальний сезони.

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі у розмірі 0 грн., проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за I-IIквартали поточного року.

Стосовно призначення субсидії на понаднормову площу

Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, громадянами, які не працюють і які:

отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника,

досягли пенсійного віку, встановленого ст..26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію за вислугою років,

отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Стосовно призначення субсидії домогосподарствам з великою площею житла

З 1 жовтня 2018 року при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна .

Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир  у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості зі сплати аліментів

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (у тому числі за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Стосовно обрахування сукупного доходу

Постановою уточнено, що для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи. При цьому, як і  раніше, розмір заробітної плати враховуються після сплати податку на доходи фізичних осіб.

Перелік доходів, які

враховуються під час призначення житлової субсидії доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону (на підставі задекларованих сум), а які не враховуються – сплачені аліменти (за умови документального підтвердження фактичної сплати) та спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Передбачено, що не враховуються доходи батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені.

Стосовно призначення субсидії особам, що перебували за кордоном

З метою урегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Стосовно нормативного врегулювання окремих питань

Нормативно врегульоване питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцемне сплачено ЄСВ (субсидія їм призначається на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ).

Визначено, що заява і декларація не можуть бути розглянуті, коли до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані.

Надано комісії право приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у члена домогосподарства або  у члена сім’ї особи зі складу домогосподарства відсутні доходи, або середньомісячний дохід менший від мінімальної заробітної плати та/або не сплачено ЄСВ  у розмірі не меншому ніж мінімальний сумарно протягом 3 місяців у періоді  за який  враховуються доходи і такі особи надають соціальні послуги, перебувають в місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або  наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Постановою надано право отримувачам субсидії не платити обов’язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше неї. У такому разі громадянин сплачує фактичну вартість спожитих послуг.

 

З питань надання житлових субсидій мешканці Бердянського району можуть звернутися до уповноважених осіб  сільських/ селищної  рад або до відділу прийому громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації (каб. № 14а) за адресою: вул.Перемоги, 3, м.Бердянськ.

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.