До уваги фізичних осіб-підприємців

Бердянське об’єднане управління Пенсійного фонду України нагадує, що пенсійні виплати формуються на протязі всього трудового періоду та залежить виключно від сплачених страхових внесків. Чому саме від сплачених страхових внесків? Тому що згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування № 1058- IV від 09.07.2003 року поняття «трудовий стаж» змінено на «страховий стаж».

Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) страховий стаж -  це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Весь трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року прирівнюється до страхового стажу. Страховий стаж після 01.01.2004 року обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до абзацу 2 частини 5 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. 

Отже шановні громадяни – підприємці! Сплачуйте будь ласка вчасно та в повному обсязі передбачені законодавством податки, зокрема єдиний соціальний внесок. В першу чергу тому, що від  його сплати залежать Ваші соціальні гарантії сьогодні та страховий стаж і відповідно пенсійні виплати у майбутньому.

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.