Урядова програма "Доступні ліки"

 

Герої Крут: 100 років подвигу і пам’яті

29 січня, з метою вшанування 100-річчя битви під Крутами та всіх борців за волю України, на військовому меморіалі с.Осипенко і в Осипенківському краєзнавчому музеї, за участі громадськості та учасників патріотичних рухів, проведено меморіальну годину „Пам’яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами”.

Згадати патріотів,  що своєю пожертвою дали надію на порятунок народу і країни, прийшли заступник сільського голови з гуманітарних питань та соціальної політики Осипенківської сільської ради Марія Жила, начальник відділу освіти виконавчого комітету Осипенківської сільської ради Лариса  Яковенко, голова запорізького обласного осередку ГО "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО "Легіон Свободи" Микола Тюркеджи,  учасники Запорізького обласного осередку військово-спортивного товариства “Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Сокіл»”, мешканці села.

На пам’ятному місці, присвяченому боротьбі за свободу та незалежність України, протоієрей Василій Турчак звершив панахиду за загиблими в бою під Крутами, а також воїнами Революційної Повстанської армії України (махновці) часів Української революції та Визвольної війни 1917-21 років і односельцями, які загинули, захищаючи рідну землю в роки Другої світової війни та у зоні АТО.

В своєму виступі заступник сільського голови Осипенківської ОТГ Марія Жила зазначила, що як і 100 літ тому під Крутами, так і нині, ми знову відстоюємо право на єдину незалежну країну. Наголосила на тому, що і в наш час наші захисники - бійці Збройних сил України, за підтримки усього народу, проявляють справжню жертовність та відданість Батьківщині, тримають оборону від російського агресора на східному фронті та ціною власного життя дарують нам мирне небо над головою. 

В експозиційній залі музеюприсутні переглянули документальний фільм та виставку документальних творів про юнаків, які в січні 1918 року, сто років тому віддали найдорожче – своє життя, захищаючи незалежність України.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв Крут та всіх Героїв, які віддали життя за Україну. У виконанні вихованців юнацької студії “Джерельце”, прозвучали віршовані твори патріотичного змісту.

Голова Запорізького обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Сокіл» Ярина Геращенко розповіла про волонтерські й патріотичні заходи, участь в яких приймає запорізька молодь, і подарувала музею збірку віршованих творів запорізьких авторів «Вірш солдату».

На завершення заходу голова запорізького обласного осередку ГО "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО” Микола Тюркеджи закликав юнацтво, разом з громадою села і надалідопомагати тим, хто відстоює цілісність нашої країни на сході. А начальник відділу освіти Лариса Яковенко побажала вихованцям студії «Джерельце» поглиблювати свої знання з культурного і героїчного надбання нашого народу, бути гідними патріотами своєї Батьківщини.

 

Директор Осипенківського краєзнавчого музею Олег Будяк

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.