Урядова програма "Доступні ліки"

 

Управління соціального захисту населення інформує: Державна допомога на дітей одиноким матерям

З 1 січня 2018 року набрали чинності  положення частини другої статті 18-1 Закону України  «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Право на допомогу одиноким матерям має:

-  одинока мати (яка не перебуває у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження  дитини (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис  про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено у встановленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;

-  мати (батько) дитини у разі смерті батька (матері) дитини, які не одержують на дитину пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника.

Якщо одержувач зазначеної допомоги зареєстрував шлюб, то за ним зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені  чоловіком (дружиною).

Допомога не призначається  у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Розмір допомоги надається з урахуванням доходів сім’ї.

Допомога одиноким матерям (батькам), які мають дітей віко до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання в навчальних закладах I – IV рівнів акредитації, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює  різниці  між  100%  прожитого мінімуму на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Допомога призначається на кожну дитину.

Допомога призначається на  шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

Документи, які необхідно надати для призначення допомоги:

-  заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

-  витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом  державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження дитини, видана виконавчим органом сільської, селищної рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті Сімейного кодексу України чи копію свідоцтва про смерть батька (матері),

-  копія свідоцтва про народження,

-  довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. Якщо дитина навчається і не перебуває на повному державному утриманні, то надається довідка з місця навчання дитини,

-  декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням допомоги, яка заповнюється на підставі довідок про доходи та довідки про розмір земельних ділянок, що знаходяться у власності чи користуванні),

-  довідка про неотримання пенсії в разі втрати годувальника, видана органом Пенсійного фонду України. 

Додаткову інформацію Ви можете отримати в управлінні соціального захисту населення Бердянської райдержадміністрації за тел. 34298 або 35535.

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.