Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.

 

 

Родини героїв АТО мандрують рідним краєм

Напередодні Дня захисника України за сприяння обласної державної адміністрації рідні та близькі загиблих воїнів АТО, а також солдатів, які загинули у мирний час, побували в мальовничих куточках Бердянського району. Цей край славиться багатьма пам’ятками історії, природи та культури, більшість з яких, на жаль, невідомі широкому загалу.

Подорож розпочалася з Філонової балки на північно-східній околиці с.Троїцьке.  За словами місцевого краєзнавця, вчителя Сергія Кеди, вона названа на честь першого поселенця та представляє собою мініатюрний каньйон, що спускається до р. Берда. Тут багато джерел і єдиний у нашій області маленький водоспад, який через посушливе літо зневоднився. Виходи кристалічних порід у балці датуються кількома мільярдами років. Серед скель збереглися залишки давнього байрачного лісу, де багато фазанів, зайців, зустрічається чимало лисячих нір.

Далі шлях екскурсантів пролягав до Високої скелі поблизу с.Миколаївка. Скеля заввишки 15 метрів – улюблене місце для відпочинку та ризикованих стрибків дітлахів. З висоти відкриваються чудові краєвиди степу та соснового лісу. Місце зацікавить любителів гарної риболовлі.

Захоплююча мандрівка продовжилася на берегах Бердівського водосховища. Директор народного музею, історик Олег Будяк розповів, що тут планували побудувати козацький хутір із дозорною вежею, високою щоглою, гостьовими будиночками для туристів та народними промислами. Проектом навіть зацікавився один із міжнародних фондів, проте через фінансову кризу, бюрократію та війну його так і не вдалося реалізувати.

Навідалися екскурсанти й до с. Осипенко - батьківщини легендарної льотчиці. Проте мало хто знає, що за часів Української революції 1917-1921 років Новоспасівка  стала центром селянського руху на Приазов’ї. Уродженці села Трифон Вдовиченко - командир 2-го Азовського корпусу РПАУ(м) в роки Української революції і Визвольної селянської війни 1918-1921років та Віктор Білаш були одними з найкращих командирів армії Нестора Махна, завдали величезних втрат Добровольчій армії Денікіна, знищивши кілька кадрових офіцерських полків.  Під час Азовського рейду в грудні 1920 року повстанські загони за тиждень пройшли понад 500 км, з боями прорвали три оточення більшовицьких військ, розгромили до десятка червоних з’єднань. Пам’ять про героїчний спротив російській окупації оживає завдяки праці Олега Будяка та вихованців краєзнавчої студії «Джерельце» на чолі з її керівником Марією Турчак.

На завершення солдатські матері Галина Ревуцька та Ганна Воробйова подякували бердянцям за гостинність, а очільника області Костянтина Бриля – за постійну підтримку родин наших героїв у скорботні та радісні хвилини.   

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА

Світлини надані директором Осипенківського краєзнавчого музею Олегом Будяком

 

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

 

    

Шановні відвідувачі і користувачі сайту!

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Бердянської райдержадміністрації www.berda.gov.ua