Урядова програма "Доступні ліки"

 

«Децентралізаційний марафон» - в Бердянському районі

5 серпня Бердянський район з робочим візитом відвідали заступник голови – керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко, консультанти Регіонального офісу впровадження децентралізаційної реформи Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України – Маргарита Трипольська, Олександра Оляніна, Оксана Замулінська та директор Запорізького Офісу реформ Олександр Свистун. В ході доволі насиченого робочого дня відбулось ряд зустрічей та заходів.

Зокрема, під головуванням заступника голови – керівника апарату Запорізької ОДА Зінаїди Бойко, відбулась консультативно-методологічна зустріч представників Регіонального офісу реформ із селищним, сільськими головами, депутатами місцевих рад та громадськими активістами з питань роз’яснення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Розпочинаючи захід посадовець проаналізувала хід проведення в області децентралізаційної реформи, означила мету, завдання та формат зустрічі. Продовжила зустріч Маргарита Трипольська – юрист Регіонального офісу впровадження децентралізаційної реформи Запорізького РВ АМУ, яка висвітили з юридичної точки зору порядок проведення сільськими радами процедур при добровільному об’єднані громад, означила вимоги до необхідного пакету документів та їх оформлення.

Консультант з питань бюджету регіонального офісу Олександра Оляніна висвітила фінансову сторону заходів із добровільного об’єднання громад. Акцентувала увагу на державних преференціях, які отримують новостворені об’єднання від держави на розвиток власної інфраструктури, галузевих субвенціях, які об’єднана громада отримує напряму з державного бюджету, на бюджетоформуючих статтях доходів відповідних громад.

Зокрема, Олександра Павлівна озвучила фінансові розрахунки по потенційним громадам Бердянського району у разі їх утворення у відповідності до обласного Перспективного плану, тобто Осипенківська (Осипенківська, Новопетрівська, Червонопільська сільські ради), Дмитрівська (Дмитрівська, Андрівська, Азовська сільські ради) та Андріївська (Андріївська селищна, Долинська, Новотроїцька сільські ради). У такому випадку власні надходження об’єднаннях громад збільшуються удвічі у порівнянні із нинішнім, адже ОТГ отримують 60% податку на доходи фізичних осіб, а є ще вагомі податки - плата за землю, єдиний податок, акцизний податок. Окрім цього, об’єднана територіальна громада отримує безпосередньо з державного бюджету освітню та медичну субвенцію (напряму, а не через обласний та районний бюджети).

Олександр Свистун  під час свого виступу зазначив, що, наразі, Мінрегіонбудом перед регіональними органами влади і Офісами реформ поставлене завдання - максимально сприяти громадам, які знаходяться на фінальній стадії формування, та завершити ці заходи до кінця серпня. Це пов’язано з вимогами виборчого законодавства (вчасне проведення перших виборів) та формуванням Державного бюджету на 2017 рік, адже при його плануванні необхідно затвердити обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ України на 2017 рік з трансферами з державного бюджету. З цього приводу Зінаїда Бойко закликала представників громад  активізуватися та пообіцяла всебічне сприяння керівництва ОДА і прискорення отримання необхідних висновків.

До речі, у всіх виступах представників обласної влади та Офісу реформ  акцентувалось, що найбільш доцільним, корисним, навіть прогресивним є об’єднання громад за затвердженим Кабінетом Міністрів України Перспективним планом спроможних територіальних громад Запорізької області. У іншому разі необхідне проведення додаткових довготривалих процедур, як місцевими радами, так і районними і обласними робочими групами з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад з подальшим схваленням депутатами обласної ради і затвердженням в Кабінеті Міністрів України. Якщо ж такі зміни не будуть внесені, то всі об’єднання громад, які відбуватимуться у розріз із Перспективним планом, фактично будуть лише перетворенням на одну велику сільську раду и не матимуть тих державних преференцій, які надаються об’єднаним територіальним громадам, утвореним у відповідності до Перспективного плану.

Продовжилась зустріч у форматі дискусії – звучали питання, відповіді, власні думки та роздуми. До своїх колег - селищного, сільських голів - звернулась Берестівський сільський голова Наталія Кушнір, яка розповіла про труднощі та досягнення Берестівської сільської об’єднаної громади за майже рік свого існування, поділилась планами на майбутнє. Вона подякувала голові РДА Роману Молодецькому за наполегливість та особисту підтримку громад колишніх Карломарксівської, Миколаївської та Берестівської сільських рад під час їх роздумів щодо перспективності об’єднання, а представників місцевих рад закликала не вагатись, спілкуватись, вести перемовини та об’єднуватись.

На завершення зустрічі Зінаїда Бойко зазначила, що в Бердянському районі  ведуться цілком нормальні та правильні децентралізаційні процеси, єдине – йти вони повинні більш активніше.

 

Відділ організаційної роботи, діловодства та контролю РДА

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.