Урядова програма "Доступні ліки"

 

Об’єднані територіальні громади Запорізької області підготували проектні пропозиції щодо покращення базової інфраструктури своїх територій

З метою створення сприятливих умов для сталого соціально-економічного розвитку територій громад регіону у березні місяці була прийнята Програма підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області (рішення Запорізької обласної ради від 31.03.2016 № 14). Програма передбачає виділення цього року із обласного бюджету 5-ти млн. грн. на поліпшення базової інфраструктури, а це по 833 тис. грн. на кожну об’єднану громаду.

25 травня відбулось засідання постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Запорізької обласної ради, де депутати розглянули та затвердили перелік проектів, поданих громадами.

Кожна територія подала пропозиції, які відповідають плану соціально- економічного розвитку громади. Так, в Берестівській сільській об’єднаній територіальній громаді Бердянського району за рахунок програми, цього року замінять вікна і двері в загальноосвітній школі І-ІІІ ст., в Веселівській ОТГ Веселівського району - відремонтують та облаштують комп’ютерний клас Веселівської ЗОШ №1, замінять вікна і двері у сільських ФАПах сіл Білоріцьке та Озерне, такі ж енергоефективні заходи здійснять в загальноосвітніх школах Новоалександрівки, Широкого та Веселого. Не менш масштабні роботи очікуються і в Комиш-Зорянській громаді Куйбишевсього району. Тут капітально відремонтують будівлі  ДНЗ ясла-садка «Веселун» в селі Білоцерківка, дитячий садок «Смерічка» в селі Шевченківське, замінять покрівлю, двері і вікна в Будинку культури сіл Білоцерківка, Шевченківське та Ланцеве. Преображенська громада Оріхівського району планує закупити санітарні автомобілі для обслуговування медичних закладів громади. В Смирновській ОТГ Куйбишевського району в планах на цей рік - реконструкція мережі вуличного освітлення  сіл громади та капітальний ремонт  Смирновської амбулаторії. Мешканці Чапаєвської громади (Пологівський район) вирішили придбати шкільний автобус і реконструювати та переобладнати адміністративні будівлі бюджетної установи Чапаєвської сільської ради.

Така фінансова підтримка стане підґрунтям для розвитку вже утворених громад і стимулом для об’єднання заради спроможності інших територій.

Наразі в області вимальовується тенденція щодо активності районів у процесах ініціювання об’єднання територіальних громад, на засіданнях районних робочих груп з підтримки впровадження добровільного об’єднання територіальних громад обговорюють перспективні плани, в сільських та селищних радах проводяться загальні збори громадян.

 

Інформація Запорізького обласного Офісу реформ

 

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.