Урядова програма "Доступні ліки"

 

Місцева влада вивчає польський досвід самоврядування

З 7 по 12 вересня 2015 року голова райдержадміністрації Роман Молодецький та Берестівський сільський голова Наталя Кушнір в складі делегації Запорізької області відвідали Республіку Польща, де вивчали досвід самоврядування в Сілезькому воєводстві.

В рамках навчальноговізиту вони відвідали міста Ґлівіце, Катовіце, Домброва Ґурніча, Жори, Вісла, Цєшин та ґміни Ґєралтовіце, Кнурув, Струмінь, Ґлівіце, ознайомилися з особливостями врядування міських, ґмінних, повітових органів влади.

Під час візиту-навчання з членами української делегації управлінським досвідом поділилися польські науковці та посадовці - бургомістри, старости, маршалки, а також громадські активісти.

Ознайомилися представники Бердянщини з розвитком самоврядування Польщі та здійсненням адміністративної реформи, використанням міських територій для залучення нових інвестицій, роботою Бюро обслуговування відвідувачів, принципами формування місцевих бюджетів (доходної та видаткової частини) та регіональної політики, а також з досвідом транскордонної співпраці у Цєшині, роботою безкоштовного громадського транспорту у м.Жори, сучасними проблемами та викликами для територіального самоврядування повітового рівня на прикладі Ґлівіцького повіту.

Були обговорені роль самоврядного воєводства як суб’єкта, який формує регіональну політику на прикладі самоврядування Сілезького воєводства, міський моніторинг та кризове управління, співпраця з неурядовими організаціями та реалізація завдань ґміни шляхом делегування завдань (досвід Домброви Ґурнічої), консультації та громадський бюджет як реальна співпраця з мешканцями.

Своїми враженнями про відрядження до Республіки Польща голова райдержадміністрації Роман Молодецький поділився під час наради з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб, що відбулася 14 вересня.

Він зазначив, що програма візиту була добре скомпонована і забезпечила бачення цілісної картини польського самоврядування усіх рівнів. Акцентував увагу на тому, що у Польщі реформа місцевого самоврядування була основою для проведення інших реформ у державі, і саме вона спричинила зменшення корупції на місцевому рівні, демократизувала країну і призвела до того, що відносини на місцях стали більш демократичними та прозорими. За умови ієрархічної триступеневої побудови владної вертикалі здійснено перерозподіл повноважень на користь місцевого самоврядування.

На сьогодні ґміни, які є прототипом наших об’єднаних територіальних громад, зосереджується 80 відсотків децентралізованих фінансів – це найвищі доходи на душу населення. Основним завданням ґмін є забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людей на їх території.

Голова райдержадміністрації зауважив, що одним з позитивних моментів розвитку територіальних громад в Польщі є їх участь у міжнародних та європейських ґрантових програмах, що дає змогу розвиватися територіям одночасно за кількома напрямками. Тож і селищному, сільським головам, і активній громадськості не варто стояти осторонь прогресивних впроваджень, а самим долучатися до створення європейського майбутнього нашого району та держави вцілому.

Роман Молодецький повідомив, що за підсумками поїздки привіз на Бердянщину багато нових та цікавих ідей щодо розвитку району, які, він впевнений, знайдуть підтримку серед селищної, сільських громад, посадовців місцевого самоврядування та депутатів всіх рівнів.

Доречи, в рамках реалізації добровільного об'єднання громад (децентралізації) Запорізька обласна рада має намір виділити кошти для новоствореної Берестівської сільської територіальної громади для вирішення першочергових питань, в першу чергу завершення будівництва, реконструкції та ремонтних робіт на соціальних об'єктах.

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.