Представники обласного Офісу реформ провели консультативну нараду в Бердянській райдержадміністрації

25 травня 2015 року в Бердянській райдержадміністрації відбулась нарада-консультація з представниками громад м.Бердянськ, Бердянського та Приморського районів щодо роз’яснення положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад" та Методики проведення такого об’єднання.

Участь у нараді взяли голова Бердянської райдержадміністрації Юрій Погорелий, голова Бердянської районної ради Станіслав Фролов, Бердянський міський голова Олексій Бакай, голова Приморської райдержадміністрації Сергій Бєлічев, голова Приморської районної ради Сергій Старун, депутати Запорізької обласної ради, депутати Бердянської міської ради, депутати Бердянської та Приморської районних рад, помічники народних депутатів України, селищний та сільські голови Бердянського та Приморського районів, представники ЗМІ та громадськості.

У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Юрій Погорелий висловив сподівання, що спільними зусиллями усіх учасників заходу вдасться сформувати оптимальну адміністративно-територіальну модель нашого регіону та побажав усім плідної праці.

З роз’ясненнями щодо децентралізаційної реформи в Україні, розробки проекту Перспективного плану формування територій громад області та етапів формування спроможних (об’єднаних) територіальних громад виступив керівник обласного Офісу реформ Олександр Свистун. Про взаємодію регіонального відділення Запорізької обласної асоціації органів місцевого самоврядування з обласним Офісом реформ в контексті проведення адміністративно-територіальної реформи розповів виконавчий директор відповідної асоціації Ігор Бірюков. 

Головною тезою виступів очильників територій, представників депутатських корпусів, сільських голів та громадських активістів, які взяли участь в обговорені питань порядку денного, є несвоєчасність проведення децентралізаційної реформи та відсутність повноцінних прорахунків економічної складової проведення реформ та коефіцієнту їх корисності.

Учасники наради висловили цілий ряд пропозицій, які будуть запропоновані для вивчення Запорізькому Офісу реформ та обласній робочій групі з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад для врахування в проекті Перспективного плану формування територій громад області.  

Також було вирішено звернутись до Запорізької обласної ради з проханням не включати до порядку денного сесії, запланованої на 28 травня,  питання щодо розгляду Перспективного плану формування територій громад області, адже воно потребує проведення поглибленого розрахунку економічної складової реформи та механізмів вирішення чисельних питань, які виникнуть в результаті проведення відповідних заходів.

 

Організаційний відділ РДА

    

Шановні відвідувачі і користувачі сайту!

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Бердянської райдержадміністрації www.berda.gov.ua