Про дотримання вимог щодо застосування пестицидів та агрохімікатів

До уваги сільгоспвиробників району. У зв’язку з проведенням весняно-польових робіт наголошуємо на необхідність дотримання вимог щодо  застосування пестицидів та агрохімікатів.

Зважаючи на зафіксовані випадки отруєння бджіл просимо звернути увагу на наступне: Пунктом 7 „Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл” (Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 12.02.2001 №131/5322), передбачено інформування власників пасік за три доби до хімічних обробок із зазначенням  застосовуваного отрутохімікату, місця (у  радіусі 7 км), часу і способу проведення заходу, вказують час ізоляції  бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечерні години. Не допускають  обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно пункту 5.26 пункту 5 „Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України” (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 №382) забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а )    5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно- заповідного  фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.)

в)    1 км від населених пунктів, твариницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільскогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільскогосподарських робіт;

Відповідно до статті 38 Закону України „ Про бджільництво” порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України;

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Рекомендуємо врахувати вищенаведену інформацію при застосуванні пестицидів і агрохімікатів під час проведення польових робіт.

 

Начальник відділу агропромислового розвитку         Зубко Л.С.

    

Шановні відвідувачі і користувачі сайту!

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Бердянської райдержадміністрації www.berda.gov.ua