До уваги сільгоспвиробників району

У весняно-осінній період  здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, після збиральних залишків та сміття що призводить до знищення біорізноманіття, лісових смугах, лісах, загібелі людей.

При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок чого знижується біологічна активність грунту.

Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла суттєво підвищити врожайність у наступні роки. А на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’ни.

Спалювання дуже небезпечне для дощових червяків, тому що призводить до знищення органічної маси, засушування та ущільнення грунту, а у результаті до їх загибелі.

Згідно з ст.27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 31 Лісового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» випалювання забороняється.

У звя’зку з вищезазначеним, просимо забезпечети неухильне виконнання вимог законодавства з питань пожежної безпеки щодо створення перешкод розповсюдження полум’я на хлібних та лісових масивах ( обкоси та оборювання, поділ на ділянки відповідних розмірів, улаштування попереджувальних знаків, створення мінералізованих смуг тощо).

 

Відділ агропромислового розвитку РДА

    

Шановні відвідувачі і користувачі сайту!

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Бердянської райдержадміністрації www.berda.gov.ua