Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За «круглим столом» розглянули стан реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

У вересні 2011 року Україна приєдналась до міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», підтвердивши, що поділяє основні принципи Партнерства: забезпечення прозорості державного управління, залучення громадськості до формування та реалізації державної політики, протидію корупції та впровадження нових інформаційних технологій. У липні 2012 року  Урядом схвалений та почав діяти деталізований план заходів з впровадження ініціативи.

Саме з приводу розгляду реалізації міжнародної  ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»  6 лютого 2014 року керівник апарату райдержадміністрації Алла Галущак провела засідання «круглого столу» за участю представників Громадської ради, районної Молодіжної ради, депутатського корпусу райради, профспілок та керівників структурних підрозділів, які опікуються питаннями забезпечення доступу до публічної інформації, запобігання і протидії корупції, підвищення якості надання адміністративних послуг.

Учасники «круглого столу» розглянули та обговорили урядовий звіт про реалізацію міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Було відзначено, що за цей період її впровадження реалізовано чимало заходів, важливих для підвищення рівня відкритості і прозорості діяльності Уряду та місцевих органів виконавчої влади.

Урядом ініційовано внесення змін до ряду законодавчих актів та підзаконних нормативних документів, що стосуються питань формування, становлення, розвитку та удосконалення діяльності інститутів громадянського суспільства. Урядовою робочою групою розроблено проект Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення», зокрема щодо унормування питання проведення загальних зборів (конференцій) членів територіальних громад за місцем проживання.

З метою поліпшення доступу громадськості до публічної інформації  прийнято Закон України «Про доступ до публічної інформації», створено систему обліку публічної інформації в органах виконавчої влади. Вона оприлюднена на офіційних веб-сайтах переважної більшості центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Певні шляхи  здійснені у напрямку запобігання та протидії корупції. Зокрема, набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики», яким передбачено визначення в складі центральних та місцевих органів влади відділів запобігання та виявлення корупції, які здійснюють перевірку фактів своєчасності подання декларацій державними службовцями, наявності конфлікту інтересів та проводять логічний та арифметичний контроль відомостей, наведених в деклараціях.

Законодавчо врегульовані питання щодо надання адміністративних послуг та спрощення доступу громадськості до отримання таких послуг. Зокрема, прийнято Закон України «Про адміністративні послуги», згідно якого при всіх органах виконавчої влади створено Центри надання адміністративних послуг, що сприятиме підвищенню оперативності та якості їх надання населенню.

Далі учасники «круглого столу» обговорили інформацію щодо основних напрямків реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» в Бердянському районі. Так, у рамках забезпечення доступу населення до публічної інформації у 2013 році в райдержадміністрації розпочав роботу офіційний веб-сайт, де розміщено інформацію про структуру, регламент роботи органу виконавчої влади, публікуються розпорядження голови райдержадміністрації, розміщується інформація щодо регуляторної політики та діяльності Центру надання адміністративних послуг, регулярно розміщується інформація про діяльність органу виконавчої влади тощо. З 1 січня 2014 року при райдержадміністрації в повному обсязі розпочав діяти Центр надання адміністративних послуг, який наразі надає 29 адміністративних та 19 дозвільних послуг. Також було підготовлено розпорядження голови райдержадміністрації, яким визначено відповідальних осіб, які здійснюють логічний та арифметичний контроль відомостей, наведених в деклараціях державних службовців.  

За результатами зустрічі присутні дійшли висновку, що було б доцільно при місцевих органах виконавчої влади створювати Координаційні ради з питань реалізації в регіонах ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

 

Організаційний відділ РДА

 

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.