Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Публічний звіт голови Бердянської райдержадміністрації Ірини Півень за 2020 рік

На виконання Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 45 Закону України «Про державну службу», відповідно до Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016 № 277, з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності Бердянської райдержадміністрації, до вашої уваги надається звіт голови райдержадміністрації про проведену роботу у 2020 році.

Районна державна адміністрація у 2020 році спрямовувала свою роботу на забезпечення виконання на території району Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації, державних та регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, державного і місцевих бюджетів, програм охорони довкілля, додержання законності, правопорядку, прав і свобод громадян.

Значні корективи в роботу райдержадміністрації внесли карантинні обмеження, спричинені розповсюдженням на території України коронавірусної інфекції (2019-nCoV). Адаптуючись до умов, необхідних для дотримання карантину та райдержадміністрація дещо змінила підходи до вирішення нагальних питань району, але в загальному – карантин суттєво не вплинув на виконання райдержадміністрацією владних повноважень.

Слід зазначити, що у 2020 році, спільними зусиллями райдержадміністрації з органами місцевого самоврядування вдалося досягнути позитивних результатів в Бердянському районі (в його старих адміністративних межах). Поруч з тим, залишився ряд проблемних моментів, вирішення яких передбачається вже у поточному році.

Тож зупинимося на основних показниках, які наочно відображають стан справ.

Запорука належного розвитку – наповнений бюджет. Тому основні зусилля керівника та колективу райдержадміністрації були спрямовані на збільшення обсягу фінансових надходжень, а також оптимізацію і контроль бюджетних витрат. Вцілому бюджет Бердянського району виконаний на 117,5%

Протягом 2020 року до районного бюджету надійшло за доходами загального та спеціального фондів 25 905,1 тис. грн., що складає 132,0% плану (без урахування міжбюджетних трансфертів). До загального фонду районного бюджету надійшло 23 205,9 тис. грн., що на 19,5% перевищує планові показники.

Затверджені показники з основних податків та платежів загального фонду у минулому році виконані.

Податок на доходи фізичних осіб надійшов у 2020 році у сумі 22 793,5 тис грн. (119,6% до запланованого та на 17,4% більше до надходжень 2019 року). Адміністративних зборів та платежів, доходів від некомерційної господарської діяльності надійшло 345,1 тис. грн..

У 2020 році у загальний фонд районного бюджету з державного бюджету та інших бюджетів отримано 51 916,1 тис. грн. дотацій і цільових субвенцій. Це дотації та субвенції на виконання державних програм у галузі освіти та охорони здоров’я (утримання закладів освіти та охорони здоров’я, державна підтримка осіб з особливими освітніми потребами, забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування осіб з їх числа, здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я).

Видатки місцевих бюджетів району за 2020 рік виконано в обсязі 99 119,2 тис. грн., що відповідає 92,7 % до річних призначень. Наявні ресурси місцевих бюджетів спрямовувались у першу чергу на заробітну плату з нарахуваннями, оплату комунальних послуг, продукти харчування, медикаменти та інші видатки віднесені до захищених видатків бюджету, відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України.

На державне управління з місцевих бюджетів району було спрямовано 14 125,150 тис. грн. (проти аналогічного періоду минулого року видатки збільшено на 42,0%), на освіту спрямовано 52 882,973 тис. грн. (видатки збільшенона 12,5%), на охорону здоров’я – 7 890,602 тис. грн., (відповідно видатки зменшено на50,9%), на соціальний захист населення – 4 651,183 тис. грн.(видатки зменшено на 92,7%), на культуру спрямовано 3 145,941 тис. грн. (відповідно видатки збільшені на 8,6%).

Загальне зменшення видатків загального фонду районного бюджету у порівнянні з 2019 роком склало 45,4%. Найбільше зменшення видатків сталось по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» у зв’язку з тим що, видатки по виплатам деяких видів допомоги, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення починаючі з січня 2020 року здійснюється з державного бюджету. Зменшення видатків по галузі «Охорона здоров’я» спричинене заходами з реорганізації комунальної установи «Андріївська центральна районна лікарня» Бердянської районної ради та створенням комунального некомерційного підприємства «Андріївська центральна районна лікарня» Бердянської районної ради. У зв’язку з цим медичний заклад утримується за рахунок коштів НСЗУ та коштів місцевих бюджетів в частині фінансування заходів місцевих регіональних програм.

Протягом 2020 року на реалізацію інфраструктурних проектів Бердянського району залучалися кошти обласного, місцевих бюджетів, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ. Завдяки спільній роботі райдержадміністрації та об’єднаних територіальних громад в Бердянському районі протягом року повністю або частково вирішені проблемні питання соціально-економічного розвитку району.

У освітніх закладах району були проведені роботи із протипожежної безпеки, серед яких встановлення та налагодження протипожежної сигналізації та системи оповіщення, проведення вогнегасної обробки дерев’яних будівельних конструкцій, перезарядка вогнегасників та відновлення роботи гідранту в Андріївській спеціалізованій різнопрофільній школі. Загалом на заходи протипожежної безпеки у 8 школах Андріївської селищної, Андрівської, Дмитрівської та Долинської сільських рад було витрачено 1 202,532 тис.грн.

До реалізації заходів протипожежної безпеки в освітніх закладах долучилися і об’єднані громади. Так у 2020 році за рахунок бюджету Берестівської ОТГ проведено низку капітальних ремонтів системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та системи передачі тривожних повідомлень в приміщеннях Берестівської (на загальну суму 294,064 тис. грн.,) Миколаївської (на суму 323,997 тис. грн.) та Троїцької ЗОШ І-ІІІ ступенів (на суму 202,037 тис. грн.). Осипенківською ОТГ проведені  аналогічні роботи в приміщеннях Осипенківської (319,990 тис. грн.), Червонопільської (180,0 тис. грн.) та Новопетрівської (157,990 тис. грн.) ЗОШ І-ІІІ ступенів.

За кошти сільського бюджету Берестівською ОТГ в Миколаївській та Троїцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проведені капітальні ремонти з облаштування дитячих майданчиків на 538,836 тис. грн. та 309,594 тис. грн. відповідно.

З місцевого бюджету Осипенківської громади проведено капітальний ремонт туалетних приміщень 1-го та 2-го поверху (з урахуванням потреб маломобільних груп населення) Осипенківської ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 1 402,682 тис. грн. Крім того відремонтовано та придбано обладнання для їдальнь (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти Осипенківської ОТГ на загальну суму 480,681 тис. грн. (державна субвенція та співфінансування місцевого бюджету).

У 2020 році за рахунок бюджету Андріївської ОТГ проводився поточний ремонт в 2 кабінетах на 1 поверсі Андріївської бібліотеки на загальну суму 199,463 тис. грн. та відремонтовано ганок з облаштуванням додаткового входу до адмінбудівлі селищної ради для маломобільних груп та громадян з обмеженими можливостями на 184,648 тис. грн.

За рахунок обласного бюджету було придбано шкільний автобус для Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 1 583,9 тис. грн.

Також, в рамках Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 06.04.2017 № 54 (зі змінами та доповненнями) було отримано субвенцію з обласного бюджету до бюджетів селищної, сільських рад та об’єднаних територіальних громад на проведення поточних ремонтів кухні та пральні у приміщенні Новотроїцького дошкільного навчального закладу (яслах-садку) «Теремок» на суму 195,072 тис. грн.; ганку комунального закладу «Новотроїцький сільський будинок культури» на суму 49,765 тис. грн.; тротуарної доріжки у сквері між будинками № 48 та № 60 по вул.Лактіонова в с.Новотроїцьке на суму 49,886 тис. грн.

Частина цієї субвенції була використана на придбання техніки та матеріалів, зокрема кондиціонерів та оргтехніки для установ Андрівської сільської ради на суму 81,610 тис. грн.; спліт-системи у хореографічну залу для комунального закладу «Дмитрівський Центр культури, спорту та дозвілля» на суму 20,018 тис. грн.; тротуарної плитки, бордюрів для благоустрою Дмитрівського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Ромашка» на суму 59,981 тис. грн.; мультимедійного комплексу для Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 26,697 тис. грн.

Одним з пріоритетних напрямків роботи є забезпечення стабільного функціонування об’єктів житлово-комунального господарства та підвищення якості комунальних послуг.

На території району працюють 4 підприємства теплоенергетики: Комунальні підприємства «Новотроїцький сількомунгосп» «Новопетрівський сількомунгосп» «Червонопільський сількомунгосп» та Колективне підприємство «Андріївська тепломережа», які надають послуги з теплопостачання в більшій частині організаціям та установам бюджетної сфери. Споживачів послуг з теплопостачання серед населення немає.

Варто зазначити, що і на підприємствах житлово-комунального господарства району відсутня заборгованість за спожиті енергоносії.

Протягом 2020 року здійснювався контроль за станом проходження опалювального сезону 2019-2020 років, організація та контроль за підготовкою житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років. Опалювальний сезон в школах, дитячих садках та інших закладах соціальної сфери розпочався вчасно.

Послуги з вивезення твердих побутових відходів надають 2 комунальних підприємства - «Новопетрівський сількомунгосп»,«Андріївське житлово-побутове господарство».

Послуги з водопостачання надають 3 комунальних підприємства: «Андріївське житлово-побутове господарство», «Андрівський сількомунгосп», «Червонопільський сількомунгосп» та 2 фізичні особи підприємці: Наумов А.А., Гаденко О.Л.

Для покращення надання послуг з централізованого водопостачання та з метою недопущення втрат води, комунальні підприємства району, органи місцевого самоврядування виділяють кошти на поточні ремонти водопровідних мереж (ліквідація поривів), придбання насосів, ремонт артезіанських свердловин. Протягом 2020 року виконано робіт на загальну суму 26,954 тис.грн.

За рахунок коштівПрограми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 06.04.2017 № 54 (зі змінами та доповненнями) у 2020 році виконано поточний ремонт свердловини мережі водопостачання на території Андрівської сільської ради на суму 169,762 тис. грн., придбано та встановлено глибинний насос з пультом управління частотного перетворювача для мережі водопостачання на території Андрівської сільської ради на суму 39,825 тис. грн.

Актуальним залишається питання енергозбереження та енергоефективності. За результатами аналізу споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними закладами за 2020 рік зменшилося споживання вугілля на 27%, електроенергії на 13,3%, природного газу на 12,6%.

В районі продовжується впровадження заходів по забезпеченню реалізації державної стратегії у сфері раціонального використання енергетичних ресурсів.

Так в 2020 році в с.Миколаївка Берестівської ОТГ реалізовано 2 проекти з реконструкції вуличного освітлення на загальну суму 298,802 тис.грн. за кошти місцевого бюджету. Зокрема по вулицях Зірковiй, Волi, Миру, Кар’єрній та провулку Мостовому (165,834 тис. грн.) та по вулицям Солов’їнiй і Нагорнiй (132,968 тис. грн.).

Виконано поточний ремонт системи опалення з заміною котла Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів на 36,0 тис.грн. коштом бюджету Берестівської громади.

Для забезпечення енергозбереження, за рахунок коштів районного бюджету, враховуючи залишки освітньої субвенції було виконано поточний ремонт із частковою заміною вікон в Андріївській СРШ I-III ступенівна загальну суму 529,737 тис. грн. (451,737 тис. грн. – залишки освітньої субвенції, 78,0 тис. грн. – місцевий бюджет);

За кошти місцевих бюджетів були проведені заміна вікон в Андрівській ЗОШ I-III ступенів на суму 33,9 тис. грн., заміна вікон і дверей в Дмитрівській ЗОШ I-III ступенівна суму 79,2 тис. грн., в Андріївському ДНЗ «Джерельце» загальною вартістю 76,0 тис. грн. а також роботи по заміні вікон та дверей у приміщенні Андріївської бібліотеки, на суму, 553,8 тис.грн.

За кошти обласної Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради у 2020 році було замінено вікна та двері у  навчальних класах Троянської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 29,755 тис.грн. та заміни вікон у спортивному залі Андрівської ЗОШ I-III ступенів на суму 29,5 тис.грн.

За звітний період райдержадміністрацією виконувались роботи по забезпеченню функціонування всього містобудівного процесу.

У 2020 році розглянуто та погоджено 21 проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території населених пунктів району.

30 громадян звернулися до райдержадміністрації за консультаціями з питань будівництва об’єктів, отримання кредитів відповідно до програми «Сільське подвір’я», яка діє у Бердянському районі, оформлення земельних ділянок, оформлення самочинно збудованих споруд та інші.

Виготовлено 2 будівельних паспорти для будівництва житлових будинків, оформлено 2 паспорта прив’язки тимчасових споруд для підприємницької діяльності, надано 1 відмова щодо отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для будівництва.

Триває активна робота щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів, розробки їх генеральних планів та зонування.

Райдержадміністрація співпрацює з проектною організацією «Інститут Ефективних технологій» з питання розробки містобудівної документації сіл Осипенко, Новопетрівка у частині планувальної організації та планувальних обмежень використання території, збору вихідних даних.

Вже погоджено 5 завдань на проектування з розроблення містобудівної документації «Генеральний план та плану зонування території с.Радивонівка Берестівської ОТГ», Генеральний план та плану зонування території с.Троїцьке Берестівської ОТГ», Генеральний план та плану зонування території с.Миколаївка Берестівської ОТГ», Генеральний план та плану зонування території с.Довбине Берестівської ОТГ», Генеральний план та плану зонування території с.Берестове Берестівської ОТГ», які розробляються проектною організацією Науково-виробниче підприємство «Інститут Геоінформатики». Проектування та розробка містобудівної документації цих генеральних планів населених пунктів Берестівської ОТГ вартувала громаді 1 146,921 тис. грн. місцевого бюджету

2020 року райдержадміністрацією був розглянутий проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж м. Бердянськ Запорізької області, який був розроблений Науково-дослідним і проектним інститутом містобудування. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 16.06.2020 № 148 було погоджено даний проект землеустрою та затверджено висновок.

Також розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.10.2020 № 245 надано дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки, розташованої на території Новопетрівського старостинського округу Осипенківської сільської ради (за межами населеного пункту) для будівництва Бердянської вітроелектростанції потужністю 150 МВт. Наразі вже погоджено завдання на проектування щодо розроблення детального плану території та укладено договір на проектні роботиз ТОВ «КВІНТ-М».

В сучасних реаліях всі ми розуміємо, що для соціально-економічного зростання регіону актуальним залишається такий напрямок роботи як залучення інвестицій в Бердянський район і пошук нових, у тому числі й зарубіжних партнерів.

Одним із головних пріоритетів райдержадміністрації є робота з громадськими організаціями району та органами місцевого самоврядування щодо спільної участі в актуальних грантових програмах та міжнародних проектах. Це в свою чергу, дозволяє залучити інвестиції, економити бюджетні кошти, згуртувати громадськість, сформувати європейські цінності серед населення та забезпечити сталий розвиток територій району.

Координатором такої роботи є Ресурсно-інвестиційний Центр райдержадміністрації. Його основні функції полягають у розширенні участі району в міжнародних проектах, складанні аплікаційних форм для участі представників району в грантах та програмах, сприянні іноземним інвесторам у визначенні перспективних об’єктів та напрямків інвестування, а також підготовці та реалізації міжнародних проектів.

З початку функціонування Центру надано більше 133 консультацій та складено 44 грантові заявки на участь у міжнародних проектах.

Яскравим прикладом такої роботи є впровадження інноваційного, технологічного проекту, який не має аналогів у всій Запорізькій області.

У 2020 році Ресурсно-інвестиційним Центром спільно з ГО «Сільський добробут» впроваджено інноваційний проект «Створення єдиного безпекового простору в Бердянському районі шляхом організації системи оповіщення та навчання сільського населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій». Загальна вартість склала майже 700,0 тис. грн. Реалізація безпекового проекту охоплює усі сільські ради та об’єднані громади Бердянського району та є результатом співпраці райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, які співфінансують проект, та ДСНС.

Даний проект Бердянського району став одним з переможців у конкурсі Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP та зміг впроваджуватись в межах реалізації цієї проограми за фінансової підтримки уряду Нідерландів. Загальна вартість проекту складає 26,566 тис. доларів США, з них грантові кошти – 18,0 тис. доларів США.

Головною метою проекту із забезпечення оповіщення та інформування населення, у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є створення умов для своєчасного оповіщення, забезпечення безпеки та підвищення рівня захисту населення Бердянського району від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів. Він направлений на автоматизацію процесів оперативного доведення до чергових служб центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних органів та підрозділів ДСНС, підприємств, установ, організацій та населення сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.

Проект централізованого оповіщення містить в собі використання сучасних технологій і новітніх розробок у сфері телекомунікацій.

Будівництво «Системи оповіщення та інформування у разі виникнення надзвичайних ситуацій» дозволило в автоматизованому режимі здійснювати оповіщення населення, шляхом керування з автоматизованого робочого місця оперативного чергового оперативних чергових органів цивільного та надзвичайних ситуацій відповідних рівнів сигнально-гучномовними пристроями; шляхом доведення через абонентські термінали мовних та/або текстових повідомлень; та передачі повідомлень з реєстрацією фактів прийому повідомлень відповідним службам, органам виконавчої влади і місцевого самоврядування та установам, які розпоряджуються ресурсами, необхідними для ліквідації або попередження НС.

Зазначені функції виконуються шляхом оповіщення відкритих територій через гучномовці, які керуються з автоматизованого робочого місця та складатимуть цілісну мережу оповіщення району.

Даний проект охоплює сільські населені пункти Осипенківської, Берестівської, Андрівської та Андріївської об’єднаних територіальних громад.

14.02.2020 головою ГО «Сільський добробут» Тетяною Юрченко підписано з донорською організацією Угоду про надання гранту від проекту ПРООН «Посилення національної та місцевої спроможності для ефективного забезпечення правосуддя, безпеки та послуг з реінтеграції на постраждалих внаслідок конфлікту територіях України». Головною метою цього проекту є створення умов для своєчасного оповіщення, забезпечення безпеки та підвищення рівня захисту населення Бердянського району від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів.

Проектом передбачено не тільки будівництво системи оповіщення в населених пунктах Бердянського району, а ще й реалізація так званої «м’якої складової» - проведення масштабної інформаційної компанії з сільським населенням. Розроблені заходи дозволять забезпечити проведення інформаційно-просвітницької роботи та навчання населення діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та організація системи оповіщення у Бердянському районі, шляхом розміщення та розповсюдження відеоматеріалів на телебаченні, мережі Інтернет.

Незважаючи на епідеміологічну ситуацію з поширенням COVID-19, проект реалізується, хоч і з певними змінами в «soft»-складовій, враховуючи карантинні обмеження.

Виконавцем робіт закуплено обладнання, налаштоване відповідне програмне забезпечення, встановлене автоматизоване робоче місце та підключено 7 гучномовців. Проведені монтажні роботи по встановленню 2 зовнішніх систем гучномовців у с. Берестове та с-щі Андріївка.

Бердянська райдержадміністрація постійно співпрацює з суб’єктами підприємницької діяльності та проводить роботу із створення сприятливого бізнес-клімату в районі, в межах своїх повноважень.

У 2020 році реалізовано проект «Розширення надання послуг зеленого туризму в Новопетрівці в осінньо-зимовий період», бюджет якого складає 262,802 тис. грн.

У травні 2020 року подана аплікаційна форма суб’єкта підприємницької діяльності до Програми ООН із відновлення та розбудови миру (конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря). Проект має назву «Активний відпочинок у Гостьовому дворі біля моря», сума грантових коштів – 190,0 тис. грн. на підтримку зеленого етно-туризму в с. Новопетрівка. На даний час заявка на розгляді у донорської організації.

У червні 2020 року Ресурсно-інвестиційним Центром Бердянської райдержадміністрації та ГО «Андріївський добробут» підготовлено й направлено аплікаційну форму на участь у конкурсі Програми ООН із відновлення та розбудови миру UN RPP «Андрїївка - безпечне та комфортне селище» (придбання системи відеоспостереження, її підключення та застосування) на загальну суму понад 500,0 тис. грн. Реалізація даного проекту відбудеться у 2021 році.

У жовтні 2020 року подана аплікаційна форма суб’єкта підприємницької діяльності до Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Проект має назву «Вирощування екологічно чистих овочів як вдалий та перспективний бізнес», сума грантових коштів – 202,1 тис. грн. на підтримку бізнесу з вирощування та продажу овочів у екологічно чистій зоні Бердянського району. Овочі будуть вирощуватися у відкритому ґрунті на сільському городі (огірки, кабаки, морква) та у теплиці (помідори, перець) без застосування хімічних добрив та реактивів. Інноваційна теплиця з полікарбонату з розміщеними на даху напівпрозорими сонячними панелями стане не лише місцем для вирощування овочів, а й джерелом додаткової електроенергії. На даний час, заявка на розгляді у донорської організації.

У листопаді 2020 року, за ініціативи та підтримки Ресурсно-інвестиційного Центру Бердянської райдержадміністрації, подана аплікаційна форма суб’єкта підприємницької діяльності до Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Проект під назвою «Створення інноваційної послуги в еко-садибі «Новопетрівська хвиля» став переможцем і отримав грантове фінансування (сума грантових коштів – 210,0 тис. грн.) на підтримку зеленого етно-туризму в с. Новопетрівка.

За результатами спільної роботи всіх членів районної Робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості, громадськими організаціями та ініціативними групами району реалізуються проекти, шляхом участі у грантових конкурсів ООН. Також у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру реалізовано наступні ініціативи:

  • ГО «Новопетрівська хвиля» реалізовано міні-проект «Мобільний кінотеатр під відкритим небом», який дав змогу згуртувати людей, шляхом створення літнього мобільного кінотеатру на території 6 населених пунктів (с. Новопетрівка, с. Осипенко, с. Старопетрівка, с. Червоне Поле, с. Бердянське, с. Деревецьке).
  • ГО «Новопетрівська хвиля» впроваджено міні-проект «Закупівля електровелосипедів для волонтерів та 3 робітників соціальної служби» на території Осипенківської ОТГ. Ініціатива направлена на забезпечення людей старшого віку та людей з інвалідністю продуктами харчування, ліками (за їх потребою) та проведення інформаційно просвітницьких заходів.
  • Міні-проект «Школа безпеки», який реалізує Бердянська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України, направлений на підвищення обізнаності вчителів шкіл, вихователів дитячих садочків, вожатих дитячих таборів, соціально уразливих верств населення (людей третього віку), Бердянського району навичкам надання першої допомоги. У ході проекту в Бердянському районі проводились 3-х годинні тренінги з першої допомоги.

Ініціативною групою «Школа майбутнього» Андріївської СРШ І-ІІІ ступенів реалізовано міні-проект «Облаштування блогер-студії», метою якого є облаштування простору для напрацювання творчих ідей учнями та батьками, вчителями школи, подачі контенту широкій аудиторії громади з використанням сучасного обладнання.

Ініціативною групою «Долинська громада» реалізовано міні-проект «Територія здоров’я», метою якого є створення спортивний простору (тренажерів) на свіжому повітрі.

За підтримки райдержадміністрації, громадські організації активно приймають участь у різноманітних міжнародних грантових конкурсах. Таким чином райдержадміністрацією підтримано:

  • ГО «Жінка майбутнього» - ініціатива «Взаємодія громадськості та поліції – як інструмент попередження домашнього насильства в наших громадах»;
  • ГО «Бізнес-інкубатор економічного факультету Запорізького національного університету» - проект «Школа фінансової просвіти для осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні»;
  • ГО «Добрі справи» - «Щаслива дитина», «Потужність підприємців в їх знаннях» та «Центр допомоги інвалідам, багатодітним сім’ям та одиноким батькам впродовж карантину».

Протягом 2020 року зусилля райдержадміністрації були направлені і на збереження автомобільних доріг у належному проїзному стані.

За інформацією ДП «Місцеві дороги Запорізької області» ремонт доріг проводився в наступних напрямках.

Поточний середній ремонт виконано по автодорозі О 081491 Пологи - Кінські Роздори - Андріївка - Нововасилівка - Бердянськ, км 73+700 - км 85+500 протяжністю 11,8 км. ТОВ «БЕРДЯНСЬКБУДТРЕСТ», вартість робіт 82 460,8 тис. грн. Роботи з експлуатаційного утримання виконувалися підрядною організацією ТОВ «ДОРРЕМ ТЕХНОЛОГІЇ».

На експлуатаційне утримання прийнято та профінансовано робіт 2 511,9 тис. грн.

Ямковий ремонт асфальтобетоном виконано по автодорогам О 081663 Борисівка - Дмитрівка - Софіївка, на загальній площі 1 557 м², О 081491 Пологи - Кінські Роздори - Андріївка - Нововасилівка - Бердянськ, на загальній площі 2 311 м², О080103 Старопетрівка - Новопетрівка - межа області, на загальній площі 391 м².

Виконано аварійний ремонт суцільними ділянками по автодорозі О 081491 Пологи - Кінські Роздори - Андріївка - Нововасилівка - Бердянськ на загальній площі 1 172 м².

Окремими ділянками виконано планування узбіччя по автодорогам: О 081491 Пологи - Кінські Роздори - Андріївка - Нововасилівка - Бердянськ, О 081662  Приморськ - Борисівка - Єлизаветівка - Андріївка - Берестове, О 080102 Шевченкове - Андрівка - Роза - Азовське - /М-14/, О 081663 Борисівка - Дмитрівка – Софіївка, О 080101 Бердянськ – Осипенко- /М-14/.

За окремим договором виконано роботи з ліквідації ямковості пневмоструменевим методом по автодорозі О 081663 Борисівка - Дмитрівка - Софіївка на загальній площі 1 941 м², О 080102 Шевченкове - Андрівка - Роза - Азовське - /М-14/ на площі 3 350 м², О 081491 Пологи - Кінські Роздори - Андріївка - Нововасилівка – Бердянськ на площі 3 127 м², О 081662 Приморськ - Борисівка - Єлизаветівка - Андріївка - Берестове на площі 1 490 м², С 080103 Роза - Нововасилівка на площі 1 215 м², О 080101 Бердянськ-Осипенко - /М-14/ на площі 1 238 м², С 080102 Берестове-Миколаївка на площі 2 111 м².

Всього виконано пневмоструменевим методом ямковий ремонт на загальній площі 14 472 м², на суму 4 844,3 тис. грн. Роботи виконувались підрядною організацією ТОВ «ДОРРЕМ ТЕХНОЛОГІЇ».

Також у 2020 році у Бердянському районі на ділянці автодороги Н-30 Василівка – Бердянськ, км 112+026 – км 143+003, на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, проводилися роботи з поточного середнього ремонту, загальною протяжністю 31 км. Роботи з відновлення дорожнього покриття виконувалися підрядною організацією ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком».

Завдяки своєчасній роботі райдержадміністрації та районної ради (в частині проведення спільних виїзних обстежень ділянок, підготовка матеріалів з фотографіями ямковості, картами GoogleMaps, направлення звернень до ДП «Місцеві дороги Запорізької області» з проханням здійснити ремонт згідно плану робіт), у вересні 2020 році підрядною організацією ТОВ «ДОРРЕМ ТЕХНОЛОГІЇ» було розпочато довгоочікуваний ямковий ремонт та ліквідація вибоїн дороги – О 080101 Бердянськ-Осипенко - /М-14/ за рахунок коштів на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. З метою активізації робіт на даному напрямку, виділено 100,0 тис. грн. з районного бюджету на співфінансування робіт з ремонту та утримання автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 080101 Бердянськ-Осипенко - /М-14/.

Також у 2020 році, завдяки численним зверненням райдержадміністрації до Запорізької облдержадміністрації та до Служби автомобільних доріг у Запорізькій області,здійснено перший реальний крок у довгоочікуваному вирішенні питання ремонту територіальної автодороги загального користування державного значення Т-08-19 Більмак - /М-14/.

У вересні 2020 року на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області проведено аукціон на «Розробку проектної документації на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Т-08-19 Більмак - /М-14/ на ділянці км 21+870 - км 50+167, Запорізька область». Вартість робіт склала 1 523,0 тис. грн. На даний час тривають роботи по виготовленню проектної документації. Це дає можливість сподіватися, що вже у 2021 році ці роботи з ремонту розпочнуться.

В рамках національної програми відновлення мостів на дорогах державного значення у Запорізькій області наприкінці року розпочаті роботи з ремонту мосту через річку Кільтичія (с. Дмитрівка), що на 124 км автодороги Н-30, реконструкцію якого підрядна організація повинна завершити у 2021 році.

У 2020 році об’єднаними територіальними громадами спільно з громадськими організаціями та представниками бізнесу територій було відремонтовано 241 м² дорожнього покриття доріг комунальної власності Бердянського району на загальну суму 192,3 тис. грн.

Формування сприятливого підприємницького середовища є одним із пріоритетних завдань діяльності Бердянської райдержадміністрації. Постійно проводиться робота в напрямку стимулювання підприємців та працівників до підвищення своєї кваліфікації, постійної інформаційної підтримки, визначення пріоритетних напрямів розвитку підприємництва в районі, надання консультацій щодо написання бізнес-планів.

Однією з актуальних проблем підтримки підприємництва є відсутність доступних джерел кредитних або грантових коштів для започаткування та розвитку власної справи. З метою вирішення даного питання, райдержадміністрацією постійно здійснюється моніторинг та в межах повноважень вживаються заходи щодо створення умов для покращення інфраструктури підтримки підприємництва та співпраці з суб’єктами підприємницької діяльності.

Так у 2020 році, за ініціативи та підтримки райдержадміністрації, представники малого бізнесу змогли прийняти участь у конкурсі бізнес-грантів на започаткування та розширення власної справи.

У 2020 році реалізовано проект «Розширення надання послуг зеленого туризму в Новопетрівці в осінньо-зимовий період.», бюджет – 262,802 тис. грн.

Райдержадміністрацією проводиться постійне інформування суб’єктів підприємницької діяльності щодо актуальних грантових програм та міжнародних проектів. Суб’єкти підприємницької діяльності району спільно з представниками об’єднаних територіальних громад та відділу інфраструктури та захисту довкілля райдержадміністрації 05.08.2020 прийняли участь у тренінгу «Підготовка бізнес плану для подання заявки на участь у конкурсі грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств окремих районів та міст Донецької, Луганської та Запорізької областей», який відбувся у м.Токмак. Даний захід проводився Продовольчою та сільськогосподарською організацією ОНН (ФАО). Семінар ставив за мету підготувати регіональних консультантів з складання бізнес планів у Запорізькій області. За результатами тренінгу, опрацьовано структуру та основні розділи бізнес плану, визначені типові помилки суб’єктів підприємництва у складанні маркетингового й фінансового плану.

А 08.12.2020 підприємці району прийняли участь в онлайн-заходах Бізнес-школи "Розвиток підприємництва у сільській місцевості", які було організовано Дорадчою службою ГО «Офіс перспективного розвитку», за проєктом «Сталий розвиток сільських громад: синергія освіти та практичних рішень» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Одним із стратегічних напрямків роботи райдержадміністрації в агропромисловому комплексі є підтримка всіх аграрних товаровиробників в збереженні зернового, садівницького напрямків, кормового виробництва і насінництва у рослинництві, м’ясо-молочного скотарства у тваринництві.

Левову частку аграрного сектору району складає рослинництво та вирощування зернових культур. Тож більшість сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств займається вирощуванням зернових, олійних та зернобобових культур.

В структурі посівних площ зернові складають – 61% з них озимі на зерно 47%, ярі зернові і зернобобові – 22%, технічні – 33%.

За результатами жнив 2020 року сільськогосподарськими підприємствами району всіх форм власності, згідно оперативних даних, одержано валовий збір зернових та зернобобових культур – 164,9 тис. тонн, урожайність склала - 29,8 ц/га.

Валовий збір озимої пшениці з площі 41,1 тис. га склав 125,9 тис. тонн, середня врожайність 32,3 ц/га; озимого ячменя – з площі 4,5 тис. га валовий збір склав 14,6 тис. тонн, середня врожайність 32,3 ц/га; ярого ячменя – з площі 3,2 тис. га валовий збір склав 6,6 тис. тонн, середня врожайність 20,8 ц/га; гороху зібрано з площі 7,9 тис. га валовий збір склав 12 тис. тонн, середня врожайність 15,5 ц/га.

Сільськогосподарськими підприємствами району під урожай 2020 року було посіяно соняшника на площі 30216,67 га. Валовий збір соняшника склав 46,7 тис. тонн, середня врожайність 17,7 ц/га.

Станом на 01.01.2021 сільгосппідприємствами всіх форм власності району вироблено 83,3 тонни м’яса худоби та птиці.

За результатами 2020 року сільськогосподарськими підприємствами було вироблено 1866,6 тонн молока.

Чисельність поголів’я великої рогатої худоби району становить 563 голови, з них корів в сільськогосподарських підприємствах - 269. Свиней станом на 01.01.2021 у районі налічується 468.

Тож основним завданням на сьогодні є стабілізація чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин та виробництва сільськогосподарської продукції, а в подальшому нарощування цих показників за рахунок створення на території району молочних кооперативів та будівництва малих сімейних ферм.

Райдержадміністрацією протягом року постійно проводиться інформування мешканців Бердянського району, сільгосптоваровиробників всіх форм власності щодо дій урядових та грантових програм підтримки різних галузей сільськогосподарського виробництва.

Так у 2020 році Бердянський район прийняв участь в унікальному комплексному заході для аграріїв і професійних городників - фестиваль «АгроТолока 2020». Захід пройшов у рамках проєкту «Сталий розвиток сільських громад: синергія освіти та практичних рішень», що реалізується Програмою розвитку ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, в якому прийняли участь спеціалісти Бердянської райдержадміністрації, агровиробники та підприємці району. Обмін досвідом та співпраця сільгоспвиробників, місцевої влади дає свій позитивний результат.

Крім цього, учасники АгроТолоки взяли участь в інтерактивному практичному семінарі «Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських виробників та сільських територій: сучасні підходи та практичні рішення».

Питання соціальної підтримки та соціального забезпечення громадян традиційно залишається на особливому контролі керівництва райдержадміністрації. Як результат - протягом 2020 року було своєчасно та в повному обсязі забезпечено надання населенню житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.

За 2020 рік за житловою субсидією на житлово - комунальні послуги звернулось 2 937 домогосподарств, з них призначено та виплачено житлову субсидію 2 581 сім’ї на загальну суму 18 486,1 тис. грн., в тому числі в готівковій формі - на суму 16 899,8 тис. грн., в грошовій безготівковій формі - на суму 1 586,3 тис. грн.

За житловою субсидію на тверде паливо та скраплений газ звернулось 353 домогосподарства, з них призначено субсидію 282 домогосподарствам на суму 962,8 тис. грн.

Протягом 2020 року в райдержадміністрації було проведено 18 засідань комісії з розгляду проблемних питань щодо встановлення права на призначенняжитлових субсидій та пільг населенню Бердянського району, на яких розглянуто 431 заяву по житловим субсидіям та прийнято позитивні рішення по 427 сім’ям.

Згідно районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, Почесних донорів України, осіб з інвалідністю та інших малозабезпечених громадян, які потребують допомоги, на 2019-2021 роки вирішується питання щодо надання разової адресної грошової допомоги громадянам, які опинилися в кризовій ситуації і об’єктивно потребують реальної підтримки. Протягом 2020 року разову адресну грошову допомогу отримали 33 особи з інвалідністю на суму 39 619,00 грн. та 3 дітей з інвалідністю - на суму 5 136 грн.

Для створення умов реалізації прав і задоволення потреб осіб з інвалідністю нарівні з іншими громадянами, поліпшення умов їх життєдіяльності існує обласна Програма соціальної підтримки населення Запорізької області «Назустріч людям» на 2020 - 2024 роки, згідно якої протягом 2020 року проведено компенсаційні виплати 17 особам з інвалідністю на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування на загальну суму 6 948,0 грн.; виплату компенсації за невикористане санаторно – курортне лікування 8 особам з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 3 406,0 грн.; виплату матеріальної допомоги 3 особам з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих обставинах на суму 2 457 грн.; оздоровлення 10 осіб з інвалідністю у санаторно – курортних закладах України.

Згідно Постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації» на обліку для отримання технічних засобів реабілітації та протезно - ортопедичних виробів в управлінні соціального захисту населення перебуває 330 осіб з інвалідністю, 75 з яких подали заяви у 2020 році і були забезпечені вищевказаними виробами на суму 766 684 тис. грн.

Впродовж 2020 року 4 особи з інвалідністю успішно пройшли комплексну реабілітацію в КУ «Запорізький обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» Запорізької обласної ради. А також 2 дитини з інвалідністю в наслідок ДЦП пройшли реабілітацію в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна та в реабілітаційному центрі «Томатіс – Україна» на загальну суму – 49 985 грн.

Не залишилися у 2020 році без уваги влади і умови проживання підопічних стаціонарного відділення КУ «Територіального центру соціального обслуговування (НСП)» районної ради. Для побутових потреб його мешканців за кошти районного бюджету було придбано побутову техніку (холодильник та бойлер) на загальну суму 17,8 тис. грн.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків по Бердянському району на протязі 2020 року перебувало понад 7 900 осіб пільгових категорій громадян.

Згідно чинного законодавства щодо надання пільг окремим категоріям населення в 2020 році управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечено нарахування та виплату пільг на житлово-комунальні послуги 1 781 особам. Загальна сума виплачених пільг склала 4 840 тис. грн.

241 учасник бойових дій (особи з інвалідністю та учасники бойових дій на територіях проведення АТО/ООС) до Дня Захисника України отримали щорічну грошову адресну допомогу в розмірі 500 гривень. 517 осіб отримали щорічна разову грошову допомогу до 5 травня на загальну суму 594,2 тис.грн.

Протягом 2020 року проведено виплату різних видів державної допомоги, компенсацій, грошового забезпечення, пільг, субсидій та оплату послуг окремим категорія населення на загальну суму 65,2 млн. грн. Виплатами забезпечені 5 484 мешканці Бердянського району.

За підсумками оздоровчої кампанії 2020 року в Бердянському районі (без об’єднаних територіальних громад) послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 290 дітей (35% від загальної кількості дітей шкільного віку по району), з них 45 дітей забезпечені оздоровленням (5,4% від загальної кількості дітей шкільного віку по району), 245 дітей забезпечені відпочинком (29,6% від загальної кількості дітей шкільного віку по району).

В тому числі, послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 207 дітей пільгових категорій (25% від загальної кількості дітей шкільного віку по району), оздоровленням – 24 дитини (2,9% від загальної кількості дітей шкільного віку по району), відпочинком – 183 дитини (22,1% від загальної кількості дітей шкільного віку по району).

Відповідно до Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік внутрішньо переміщених осіб станом на 01.01.2021 в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку перебувають 1 732 внутрішньо переміщених особи.

Завдяки заходам, вжитими райдержадміністрацією у сфері трудових відносин, забезпечено збереження в 2020 році середньооблікової чисельності штатних працівників. За статистичними даними цей показник за січень – вересень 2020 року склала 2 547 осіб, що на 3,1% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (2 471). За інформацією Бердянського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області середньооблікова чисельність штатних працівників станом на 01.12.2020 склала 2 870 осіб.

За даними моніторингу створення нових робочих місць у січні-листопаді 2020 року в районі створено 133 нових робочих місць, з них 25 робочих місць для працівників у юридичних осіб та 108 робочих місць у фізичних осіб.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за січень – вересень 2020 року склала 8 842,80 грн., темп росту заробітної плати за підсумками 9 місяців 2020 року до відповідного періоду 2019 року (7 340,86 грн.) склав 120,5%. Заборгованість з заробітної плати відсутня.

Одним із пріоритетів у діяльності райдержадміністрації було і залишається забезпечення стабільної роботи системи охорони здоров'я, підвищення якості та доступності медичного обслуговування населення.

У зв'язку із світовою пандемією коронавірусної інфекції 2019-nCoV зусилля районної влади, медичних працівників та небайдужих громадян були спрямовані на подолання підступного вірусу, убезпечення населення району від масового захворювання та максимального дотримання карантинних обмежень, що встановлювалися в державі.

З початку карантину в райдержадміністрації був створений Оперативний штаб щодо запобігання занесенню на територію Бердянського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (розпорядження голови райдержадміністрації від 02.03.2020 № 63), який працює в цілодобовому режимі. Протягом 2020 року відбулось 11 розширених засідань районного штабу, в ході яких були сплановані додаткові протиепідемічні заходи на території Бердянського району у зв’язку із поширенням в країні гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Першочерговим завданням районної влади у боротьбі з коронавірусом було забезпечення на належному рівні засобами індивідуального захисту, дезінфекторами, антисептиками, медичними препаратами лікарняні заклади району та медичних персонал.

Тож вцілому протягом року рішеннями сесій Бердянської районної ради від 27.03.2020 № 1 «Про районну Програму розвитку надання вторинної медичної допомоги в Бердянському районі на 2020 рік», № 2 «Про районну Програму підтримки та розвитку первинної медичної допомоги в Бердянському районі на 2020 рік», № 7 «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 21.12.2019 № 22 «Про районний бюджет на 2020 рік» (зі змінами), від 02.10.2020 № 9 «Про внесення змін до Програми розвитку надання вторинної медичної допомоги в Бердянському районі на 2020 рік», від 02.10.2020 № 10 «Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку первинної медичної допомоги в Бердянському районі на 2020 рік» на боротьбу з СОVID-19 було виділено 232,119 тис.грн., з них 142,119 тис.грн. - на закупівлю засобів індивідуального захисту, лікарських та дезінфікуючих засобів КНП «Андріївська центральна районна лікарня» Бердянської районної ради,  90,0 тис.грн., - на закупівлю засобів індивідуального захисту, лікарських та дезінфікуючих засобів КНП «Бердянський районний ЦПМСД» Бердянської районної ради, 42,0 тис.грн. - на придбання швидків тестів на коронавірус COVID-19 та 48,0 тис.грн. – на придбання спеціалізованого одягу для медичного персоналу.

Також рішенням сесії Бердянської районної ради від 02.10.2020 № 8 «Про затвердження програми забезпечення засобами індивідуального захисту членів виборчих дільниць під час проведення місцевих виборів на території Бердянського району 20 жовтня 2020 року», виділено 3 400,00 грн., для придбання засобів індивідуального захисту для забезпечення безпеки членів виборчих комісій.

65,450 тис.грн були виділені для здійснення страхування медичних працівників районної лікарні на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Протягом звітного періоду медичні заклади охорони здоров’я району отримували допомогу лікарськими засобами, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами від благодійників, меценатів та просто небайдужих людей. За оперативними підрахунками загальна вартість наданої допомоги становить понад 195,0 тис. грн.

Райдержадміністрація щиро вдячна за підтримку депутатам районної, селищної та сільських рад району, депутату обласної ради М.Ільїну та народному депутату України О. Пономарьову, Благодійному Фонду Ріната Ахметова, волонтерській групі «Спілка небайдужих», ГО "Ветеранське братерство", ГО «Військово-Патріотичне об’єднання учасників бойових дій «Сармат», ГО «Андрівське об’єднання громадян», Церкви братських менонітів «Серце Христа», ГО «Переселенці та громади разом», ГО «Добрі справи», ТОВ «ПРОФЕКТА», АФ "ЛЕНДФОРД АЗОВ", ПСП АФ «Долинська», ПСП АФ «Смірнова», благодійного фонду «Карітас України», ТОВ «Епіцентр», ТОВ НВП «Стандарт», КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради.

Для забезпечення реалізації КНП «Бердянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердянської районної ради районних програм підтримки та розвитку первинної ланки медичної допомоги було у 2020 році профінансовано Програму боротьби з онкологічними захворюваннями в Бердянському районі у сумі 91,033 тис. грн., районну програму соціальної підтримки ветеранів війни, праці, інвалідів (в частині забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами) - в сумі 80,556 тис. грн.

На придбання обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини для підрозділів Бердянським районним центром первинної медико-санітарної допомоги освоєно 108,498 тис.грн,, а на заходи туберкулінодіагностики - 32,999 тис.грн.

У минулому році було вжито заходів для початку реконструкції Андріївської АЗПСМ, на яку заплановано 3 599,807 тис. грн.. Наразі на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення відповідної експертизи освоєно 111,0 тис. грн.

Крім того для поліпшення матеріально-технічної бази КНП «Андріївська ЦРЛ» Бердянської районної ради (вторинної ланки медичної допомоги ) та в рамках реалізації профільних районних Програм, тобто за кошти районного бюджету, а також спеціального власного фінансування закладу, у 2020 році для потреб районної лікарні придбано: апарат ультразвукової діагностики з доплерографією – 300,0 тис.грн (районний бюджет); лінійний датчик область обстеження якого щитоподібна залоза, молочна залоза, периферійні судини та суглоби – 100,0 тис.грн (районний бюджет); помпа для ентерального харчування тяжкохворих; три інгалятори медичні; три кисневі концентратори – 37,0 тис.грн (районний бюджет); дефібрилятор; підйомник для тажкохворих; медичне обладнання для палат паліативної допомоги (три автоматичні дозатори лікувальних речовин) - 22,2 тис.грн (районний бюджет); інвалідні візки - 8,0 тис.грн (районний бюджет); протипролежневі матраци - 8,0 тис.грн (районний бюджет); педальний відсмоктувач.

Також з районного бюджету надавалась фінансова підтримка для виплати заробітної плати (186,076 тис.грн), оплати комунальних послуг (2 971,036 тис.грн) і продуктів харчування (56,1 тис.грн), були придбані медикаменти та перев’язувальні матеріали (218,242 тис.грн), імуносупрессори (156,155 тис.грн)  і антирабічна вакцина (24,552 тис.грн).

В цілому ж, у 2020 році на утримання та поліпшення матеріально-технічної бази КНП «Андріївська центральна районна лікарня» Бердянської районної ради з районного бюджету було виділено кошти на загальну суму 4 722,043 тис.грн. 

Основними завдання виконавчої влади у сфері освіти залишається створення умов для повного задоволення потреб населення району в дошкільній, загальній середній і позашкільній освіті в різних формах її здобуття, удосконалення матеріально-технічної бази закладів освіти.

У минулому році було продовжено впровадження заходів в рамках реалізації державної Концепції «Нова українська школа» і сьогодні, у відповідності до її вимог, заклади загальної середньої освіти району стовідсотково забезпечені необхідним оснащенням - меблі, комп’ютерне обладнання, дидактичні та наочні матеріали для впровадження компетентнісного навчання.

Протягом року 27 педагогів підвищили  кваліфікацію відповідно до Концепції «Нова українська школа», серед яких вчителі початкових класів, англійської мови, фізичної культури, інформатики, мистецтв.

У 2020 році на реалізацію основних постулатів Концепції «Нової української коли було виділено 1 033,940 тис. грн. ,у тому числі 427,647 тис. грн державних коштів за рахунок субвенції та 606,293 тис. грн  співфінансування районного (місцевого) бюджету. Ці кошти були спрямовані на покращення матеріально-технічної бази 8 загальноосвітніх навчальних закладів району розташованих на території Андрівської та Андріївської ОТГ.

В рамках реалізації проекту за кошти субвенції з державного та районного бюджетів було закуплене оснащення для шкіл: новенькі парти для малечі, сучасні медіа-дошки для демонстрації та комп’ютерне обладнання для початкових класів, підручники і дидактичних матеріал.

Загалом на потреби НУШу освоєно 99,6% виділених коштів.

Також варто зазначити що за рахунок державної субвенції та коштів районного бюджету Андріївською СРШ І-ІІІ ступенів та Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів виконано ремонти, придбано і встановлено обладнання для шкільних харчоблоків на загальну суму 308,190 тис. грн., в тому числі субвенція з державного бюджету склала 277,371 грн., а 30,819 тис.грн. виділені районним бюджетом.

В Андріївську СРШ І-Ш ступенів закуплені електрична плита з духовкою, шафа для сушіння посуду, канально-притокова витяжна установка з рекуператором, мийна ванна 4-секційна на суму 117,800 тис.грн.

В Дмирівську ЗОШ І-IIІ ступенів придбано двокамерну пекарську шафу, електричну плиту, харчоварочний котел, електричну сковороду, 3 виробничі столи, витяжні зонти (пристінний та острівний), 3 виробничі мийки 2-секційні з полицею, 2 полиці для сушки посуду, виробничі стелажі на суму 190,390 тис. гри.

У 2020 році навчальний процес в умовах карантину проходив з жорстким дотриманням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України. Школи були максимально забезпечені необхідними засобами гігієни та дезінфекції, індивідуального захисту для учнів, педагогічних та технічних працівників. Наряду із соціально відповідальним бізнесом та батьками, про школярів та їх безпеку піклувалися і місцеві бюджети.

Розвиток сімейних форм виховання та попередження дитячої бездоглядностів районі залишається одним із пріоритетних завдань, які стоять перед райдержадміністрацією.

Станом на 01.01.2021 на території району (в його старих межах) проживали 4150 дітей, з них на території Осипенківської ОТГ – 1499, Андрівської ОТГ- 619, Берестівської ОТГ – 527, Андріївської ОТГ – 1505.

На кінець звітного року на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 114 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 16 дітям протягом року було надано статус дитини-сироти, та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Сімейними формами виховання охоплено 93 дитини, що становить 81,6 % від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку. Під опікою/піклуванням громадян перебуває 67 дитини, 13 виховується в прийомних сім’ях, 14 дітей виховується в дитячих будинках сімейного типу, 20 дітей перебуває в державних закладах, 1 дитина на тимчасовому влаштуванні в сім’ї знайомих.

Створено та функціонує 8 прийомних сімей, в них виховується 24 дитини. Також в 10 родинах виховує 11 усиновлених дітей.

На території району проживають 1 прийомна сім’я, які прибули з зони АТО, в них виховуються 2 дітей. Порушень прав дітей, які виховуються в сімейних формах влаштування не виявлено.

У 2020 році було продовжено активну роботу з розвитку сімейних форм виховання, в результаті за рік влаштовано 9 дітей: 4- під опіку, 4 - в прийомні сім’ї, 1 дитина - усиновлена.

Також райдержадміністрацією проводиться робота із сім’ями, діти з яких опинилися в складних життєвих обставинах. На обліку перебуває 30 дітей, які виховуються в 11 родинах.

За звітний період 2020 року службою у справах дітей райдержадміністрації було ініційовано притягнення 4 осіб до відповідальності за ухилення від виконання батьківських обов’язків і направлено відповідні матеріали до Бердянського відділу поліції. Також за звітний період було підготовлено матеріали та направлено 7 позовних заяв до Бердянського міськрайонного суду щодо позбавлення батьків батьківських прав відносно 17 неповнолітніх дітей.

Станом на 31.12.2020 зменшення до відповідного періоду попереднього року питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку та виховуються у сімейних формах виховання становить - 2,6 %.

У 2020 році райдержадміністрацією головна увага приділялась поліпшенню рівня роботи закладів культури та мистецтв району, посиленню їх ролі в організації культурного дозвілля та відпочинку населення, збереженню та зміцненню матеріально-технічної бази установ культури та мистецтв, створенню умов розвитку галузі.

В рамках Комплексної районної програми розвитку культури і туризму, патріотичного виховання молоді на 2018–2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 17.11.2017 № 15 (зі змінами) у 2020 році на проведення заходів було виділено 10 000 грн. За ці кошти було придбано музичну техніку для закладів культури.

В 2020 році райдержадміністрацією у галузі культури разом із закладами культури Бердянського району було організовано та проведено ряд культурно-мистецьких заходів по відзначенню державних свят та свят народно-релігійного календаря. Велика увага приділяється роботі з молоддю та патріотичному вихованню. Так протягом року в умовах карантинних обмежень за допомогою Інтернет ресурсів педагогами освітніх закладів періодично проводились заходи з національно-патріотичного виховання за участю учнівської молоді.

На території району продовжують діяти 3 туристичні маршрути, які знайомлять туристів з історією, етнографією, природою нашого краю, його самобутністю, народним мистецтвом та художніми промислами. Оновленогеографічно-топографічну карту району з нанесенням на ній туристичних маршрутів, історичних пам’яток, природних заповідних зон, місць розташування оздоровчих закладів та зон відпочинку громадян.

Тимчасовою робочою групою з моніторингу дотримання вимог щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Бердянського району, затвердженою розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.03.2020 № 74 здійснено перевірки виконання суб’єктами господарювання району організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню СОVID-19 серед населення, у тому числі заборони торгівлі продуктами харчування, непродовольчими товарами та надання індивідуальних послуг на пляжах у Бердянському районі.

25.11.2020 в райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Розвиток туризму на території Бердянського району». Учасники засідання проаналізували сучасний стан рекреаційних природоохоронних туристичних об’єктів Бердянського району, та потенціал розвитку зеленого туризму, обговорили існуючі туристичні маршрути, та їх вдосконалення в напрямку краєзнавчо-туристичних маршрутів. Учасниками засідання - Сергієм Кедою (представник «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді», вчитель Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Берестівської сільської ради Бердянського району) та Олегом Будяком (директор Осипенківського краєзнавчого музею) розроблені нові туристичні маршрути та за посередництвом з відділу освіти, культури та молоді – пропозиції надані КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради.

Для залучення всіх верств населення Бердянського району до занять фізичною культурою і спортом, подолання проблем, які визначились в процесі нових соціально-економічних умов, реалізації першочергових і перспективних заходів, спрямованих на формування в районі сфери фізичної культури і спорту, на демократичних і гуманістичних засадах, рішенням районної ради від 25.12.2015 № 8 була прийнята районна програма «Спорт для всіх спільна турбота» на період до 2020 року.

На виконання Програми з місцевого бюджету у 2020 році на проведення районних спортивних заходів, на участь в обласній спартакіаді серед державних службовців та в обласній спартакіаді серед міст і сільських районів було виділено – 5 000 грн. Гроші використані на спортивний інвентар та відзнаки для учасників змагань.

На території селищної та сільських рад наявна матеріально-технічна спортивна база знаходиться в робочому стані. В спортивних залах, на спортмайданчиках у 2020 році вчасно проводились поточні ремонти (за необхідністю).

В умовах карантинних обмежень збережено систему проведення спортивних заходів, передусім комплексних і багатоступеневих змагань; функціонує система розвитку дошкільного, шкільного та неолімпійського спортивного руху, спорт ветеранів.

Станом на 01.01.2021 в районі працюють 16 штатних працівників спортивного напрямку, у тому числі 8 у навчальних закладах району; 5 спеціалістів по роботі з молоддю у селищній та сільських радах, 2 інструктори по спорту в культурно-спортивних комплексах сільських рад.

Одним з важливих напрямків роботи є діяльність, спрямована на охорону та збереження культурної спадщини району, яка нараховує 279 пам’яток історії і культури, з них: 231 - пам’ятки археології, 46 - пам’ятки історії, 2 - пам’ятки монументального мистецтва.

Пам’ятниками Національного значення є Канат-Могила в с. Кримка на території Долинської сільської ради (нині Андріївської селищної ради) та Попівські могили в с. Берестове.

Питання пам’яткоохоронної роботи завжди гостро поставало в період проведення сільськогосподарських робіт, адже на багатьох земельних ділянках, які перебувають в обробітку у аграріїв чи їх власників, сьогодні розташовані курганні могильники (кургани), які і до сьогодні представляють історичну цінність.

У 2020 році до райдержадміністрації надходили повідомлення від громадських активістів щодо наявних, на їх думку, випадків порушення чинного охоронного законодавства щодо курганів поблизу с. Дмитрівка та залишків Захар’ївської фортеці неподалік с. Троїцьке.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.08.2020 № 191 було створено тимчасової спільної міжвідомчої комісії райдержадміністрації з обстеження курганних могильників у 2020 році здійснено візуальне обстеження стану збереження курганних могильників, внесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за номерами 109, 182, 2714, 2716, 2717, 2715, а також комплексної пам'ятки природи місцевого значення - Захарівської фортеці. За результатами проведеної роботи комісією фактів порушення чинного законодавства України не виявлено.

Щорічно структурних підрозділом райдержадміністрації, уповноваженим на виконання цих функцій, вживаються відповідні заходи - до відома кожного землекористувача (орендаря, власника) надсилаються листи-попередження про наявність об’єкта культурної спадщини на території його землекористування з повним переліком пам’яток археологічної спадщини занесених до Реєстру пам’яток місцевого значення та щойно виявлених курганів та курганних могильників, а також - щодо необхідності дотримання пам’яткоохоронного законодавства та рекомендацій про укладення охоронних договорів згідно вимог статті 23 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

14.08.2020 відбулася нарада голови райдержадміністрації з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерів господарств Бердянського району. Проведено роз’яснювальну роботу щодо недопущення будь-якого використання земель під об’єктами культурної спадщини.

За результатами проведеної роботи у 2020 році було укладено 8 охоронних договорів.

В Бердянській райдержадміністрації налагоджено тісну співпрацю з територіальними підрозділами правоохоронних, силових та воєнізованих структур. Керівництво райдержадміністрації знаходиться на цілодобовому телефонному зв’язку з оперативними черговими зазначених підрозділів, що, у разі потреби, забезпечує оперативне реагування та вирішення будь-якої нестандартної ситуації в суспільно-політичному житті району.

Звітній період повністю припадає на час дії в країні карантинних обмежень, направлених на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. У зв’язку з цим, в підшефних частинах не організовувалися та не проводилися культурно-мистецькі заходи за участі представників галузі культури району. Між тим, райдержадміністрацією було забезпечено привітання з нагоди державних і професійних свят військовослужбовців практично усіх військових частин і підрозділів, які базуються в районі. З цієї нагоди відзнаками, грамотами та подяками голови райдержадміністрації 145 військовиків місцевих підрозділів військових частин Національної гвардії України (в/ч 3033) Державної прикордонної служби України (А1491), Збройних сил України (А2019, А1965, А0989, А0373, А7277), Бердянського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ОМВК) та ветеранів АТО/ООС.

Однією з масштабній акцій стало тематичне зібрання з нагоди Дня захисника України, у якому взяли участь представники військових підрозділів, депутатського корпусу районної ради та аграрної сфери району, учасники і ветерани АТО/ООС. Представникам командування Південного регіонального управління Бердянського прикордонного загону (в/ч А1491), в/ч А0989, в/ч А0373, в/ч А2019, в/ч 3033 і Бердянського об’єднаного міського ТЦК та СП (ОМВК) були вручені подарунки для особового складу підрозділів - набори спортивного приладдя (футбольний і волейбольний м’ячі, тенісні ракетки).

З метою консолідації суспільства, формування позитивного іміджу Збройних Сил України та військової служби, а також з патріотично-виховною метою проведено до Дня захисника України тематичного автопробігу вулицями населених пунктів Бердянщини. Святкова автоколона з 10 екіпажів, до складу яких увійшли представники райдержадміністрації, ветерани АТО, діючі військовослужбовці, волонтери і громадські активісти, стартувала від меморіалу «Вічний вогонь» у місті Бердянськ, де її учасники взяли участь у відкритті Пам’ятного знаку захисникам, загиблим за цілісність України. Шлях автопробігу проходив вулицями сіл району – Дмитрівка, Трояни, Андрівка, Полоузівка, Новотроїцьке, Софіївка, Успенівка, а завершився в смт.Андріївка, де учасники заходу розгорнули 25-ти метрове полотнище державного прапору України, яке свого часу побувало на «нульових» і розгорталося бійцями 55-ї артбригади на лінії розмежування в зоні АТО, та пройшли ходою з прапором центром села до Меморіалу загиблим у роки Другої світової війни.

Протягом року було забезпечено проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо популяризації військової служби та Збройних Сил України, у тому числі і шляхом впровадження районної цільової програми «Призовна дільниця на 2020 рік» (затверджена рішенням Бердянської районної ради від 28.02.2020 №3). На виконання програми «Призовна дільниця на 2020 рік» з районного бюджету виділено 42 тис. грн. для організації заходів та забезпечення проведення весняного і осіннього призовів громадян району на строкову військову службу Бердянським ОМ ТЦК і СП (ОМВК). Даною програмою, серед іншого, передбачено фінансування робіт із виготовлення тематичної друкованої продукції та проведення відповідних агітаційних заходів.

Наприкінці вересня в рамках стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2020» в Запорізькому гарнізоні пройшли навчання із залученням резервістів батальйонів територіальної оборони у взаємодії із іншими складовими силами оборони області. На реалізацію поставлених завдань та забезпечення якісної підготовчої роботи за рахунок районних програм, спрямованих на підтримку Бердянського ОМ ТЦК і СП (ОМВК) та виконання відповідних оборонних завдань, було профінансовано 40 тис. грн. Під час навчань командування бригади і батальйонів територіальної оборони вдосконалили питання виконання завдань за призначенням в умовах введення правового режиму воєнного стану під час здійснення заходів охорони та оборони морського узбережжя, здійснення контролю населених пунктів, вжиття заходів боротьби з диверсійно–розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями, внутрішньої ізоляції операційної зони угрупування військ (сил) у прибережних районах області.

Протягом 2020 року райдержадміністрацією приділялася значна увага і збереженню національного архівного фонду, формуванню матеріалів, що підлягають передачі до Державного архіву. Ці функції органу влади особливо важливі в період зміни адміністративно-територіального устрою та реформування органів влади.

Протягом 2020 року до архівного підрозділу райдержадміністрації було прийнято 101 пакування, 13 справ постійного та 21 справу тимчасового зберігання виборчих комісій Бердянського району Запорізької області.

У минулому році здійснювалося формування та оформлення справ, що підлягають здачі до Державного архіву Запорізької області у кількості 281 справа. Протягом 2020 року проведено упорядкування документів 5 установ, чиї архівні документи подані на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву Запорізької області.

Вцілому за рік до архівного відділу надійшло 44 запитів та заяв від юридичних і фізичних осіб з питань соціально-правового, майнового та тематичного характеру.

Не залишається осторонь влади і питання наближення людей до державних та адміністративних послуг, які в районі надають Центр надання адміністративних послуг Бердянської райдержадміністрації та ЦНАП в Берестівській ОТГ.

Зокрема у 2020 році позитивно вирішено 4244 звернення від громадян, які скористалися послугами ЦНАПу райдержадміністрації. Найчастіше громадяни отримували витяги із технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки (1985 витягів) та витяги з державного земельного кадастру про земельну ділянку (1038 витягів). Також через ЦНАП були отримані 527 витягів з державної реєстрації земельної ділянки; 429 витягів з виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру; 272 – щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку та ін.

У 2020 році, з метою забезпечення реалізації експериментального проекту «єМалятко», в райдержадміністрації запроваджено нову адміністративну послугу з питань проведення державної реєстрації народження фізичної особи, державної реєстрації народження дитини та її походження, як складової комплексної послуги «єМалятко».

У результаті роботи ЦНАПу до державного бюджету надійшло понад 26947,94 грнплати за надання адміністративної послуги (адміністративний збір).

Бердянською райдержадміністрацією створено всі умови для забезпечення належного розгляду і організації вирішення проблем, з якими звертаються мешканці району.

Протягом 2020 року до райдержадміністрації надійшло 124 звернення, що на 10% менше, ніж у 2019 році, з яких на особистих прийомах надійшло 15 проти 10 за 2019 рік, та письмово надійшло 109 проти 128 минулого періоду. Колективних звернень надійшло 12, що в 2,4 ради більше, ніж у 2019 році. Від загальної кількості колективних звернень надійшло 9,7%.

У зверненнях громадян, що надійшли до райдержадміністрації, було порушено 134 питання різної тематики. Найбільш чисельними були питання соціального захисту населення, яких надійшло 82, що становить 61% від загальної кількості порушених питань. Це питання надання матеріальної допомоги на лікування, придбання ліків, вирішення побутових проблем та питання призначення, перегляду житлової субсидії, державної соціальної допомоги тощо. На другому місці скарги щодо діяльності органів місцевого самоврядування (на думку заявників – бездіяльності об’єднаних територіальних громад), яких надійшло протягом року 12 (9% від загальної кількості.) Третіми за кількістю стали питання аграрної політики і земельних відносин - 9 звернень, що становить 6,7% від загальної кількості.

За результатами особистих прийомів надійшли 15 звернень, з них всі - до голови райдержадміністрації. В телефонному режимі було прийнято 7 з 15 звернень. Це- звернення громадян до керівництва району через функціонування «Прямої телефонної лінії». Були порушені питання ремонту водопроводу в с.Успенівка Андріївської селищної ради, дотримання сусідами правил добросусідства, правильності нарахування субсидій, приватні та земельні питання.

Всього вирішено позитивно 78 звернень, що складає 63% від загальної кількості, надано роз’яснення по 41 зверненню, 16 звернень були переадресовані за належністю.

Протягом 2020 року в 2,5 рази зменшилася кількість звернень громадян району на Урядову гарячу лінію. У звітному періоді райдержадміністрацією було отримано 65 звернень проти 169 у 2019 році. Майже 53,8% питань, порушених у цих зверненнях, стосувалися призначення соціальних допомог пільговим категоріям населення, нарахування та перерахування субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги та тверде побутове паливо (35 звернень). Також були розглянуті питання щодо надання медичної допомоги, якості медичного обслуговування населення та незадовільної роботи керівних органів сільських ОТГ в галузі освіти та житлово-комунальної сфери.

Також минулого року до райдержадміністрації надійшло 7 звернень мешканців району до Запорізького обласного контактного центру, 4 з яких стосувалися питань дотримання/порушення карантинних норм, встановлених Урядом в період запобігання розповсюдженню COVID-19. Інші 3 питання стосувалися реалізації власних повноважень Осипенківської ОТГ.

На всі звернення, які надійшли з Урядової гарячої лінії та Запорізького ОКЦ, були опрацьовані згідно встановлених термінів, а за результатами їх розгляду були надані вичерпні відповіді заявникам, облдержадміністрації та ЗОКЦ

Протягом 2020 року головою райдержадміністрації було прийнято 303 розпорядження з основної діяльності, що на 12% більше, ніж у 2019 році (269 розпорядження). Таке незначне зростання спричинене кадровими змінами в райдержадміністрації та необхідністю внесення змін до складу комісій, робочих груп та дорадчих органів.

Також протягом року видано 183 розпорядження голови райдержадміністрації з кадрових питань та 164 накази керівника державної служби райдержадміністрації згідно Закону України від 09.11.2017 № 2190-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби».

На початку 2020 року райдержадміністрація як орган влади пережила процес реорганізації та оптимізації її структури.

Розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 18.12.2019 № 642 «Про зміну граничної штатної чисельності працівників районних державних адміністрацій» була доведена гранична штатна чисельність працівників Бердянської райдержадміністрації на яку зменшена штатна чисельність працівників на 25 одиниць.

З 01.03.2020 була затверджена гранична штатна чисельність працівників районної державної адміністрації у кількості 56 штатних одиниць, та розпорядженням голови  облдержадміністрації від 17.01.2020 № 18 «Про внесення змін до розпорядження голови  облдержадміністрації 18.12.2019 № 642 «Про зміну граничної штатної чисельності працівників районних державних адміністрацій» в Бердянській райдержадміністрації було скорочено ще 4 одиниці та затверджена гранична штатна чисельність працівників районної державної адміністрації у кількості 52 штатних одиниці.

Відповідно до затвердженої граничної штатної чисельності в райдержадміністрації були здійснені заходи щодо змін в структурі райдержадміністрації - з 01.03.2020 було скорочено посади першого заступника голови райдержадміністрації, адміністратора райдержадміністрації. Відділ організаційної роботи, діловодства та контролю був перейменований у відділ організаційної роботи, документообігу та інформаційного забезпечення. Відділ кадрової роботи реорганізований у сектор управління персоналом, відділ фінансово-господарського забезпечення був реорганізований у сектор фінансово-господарського забезпечення, скорочено посади головного спеціаліста відділу ведення державного реєстру виборців ліквідовано сектор юридичної роботи.

З 01.04.2020 була скорочена посада головного спеціаліста з мобілізаційної роботи. Був ліквідований відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, відділ економічного розвитку перейменований у відділ інфраструктури та захисту довкілля райдержадміністрації, відділ освіти, культури та архівної справи був упорядкований у відділ освіти, культури та молоді, створений архівний відділ райдержадміністрації. Скорочено посади державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, заступника начальника відділу фінансів, головного спеціаліста цього відділу, а з 01.05 2020 скорочено ще одну посаду головного спеціаліста відділу фінансів.

На 31.12.2020 структура райдержадміністрації складається з апарату чисельністю 13 штатних одиниць (2 відділи, 2 сектори, головний спеціаліст-юрисконсульт) та 7 структурних підрозділів райдержадміністрації з чисельністю 40 штатних одиниць (1 управління, 4 відділи, служба у справах дітей, сектор містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, Державний реєстратор та адміністратор райдержадміністрації).

   

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.