Урядова програма "Доступні ліки"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Місцеві вибори: Як правильно проголосувати?

25 жовтня 2020 року українці обиратимуть нову місцеву владу.

Вибори відбуватимуться за нормами нового Виборчого кодексу України і будуть дещо відрізнятися від виборів до місцевих органів влади, які відбулися у 2015 році.

Перш за все, змінилася форма бюлетеня. Тепер виборець може обирати тих членів партії, яким віддає перевагу. Тобто ви маєте свого роду страховку від випадків, коли голосуєте за перших п'ятьох зазначених кандидатів від партії, а інші вже проходять, як то кажуть, за домовленістю.

Загалом у більшості населених пунктів в день голосування виборцям видаватимуть по чотири бюлетені, за:

1. Очільника населеного пункту (сільського чи міського голову).

2. Депутатів сільської чи міської ради.

3. Депутатів районної ради.

4. Депутатів обласної ради.

Бюлетені будуть різними, приміром, для голосування за сільського голову буде документ тільки з переліком кандидатів. Якщо в населеному пункті зареєстровано менше 10 тисяч виборців, то і в бюлетені для голосування за депутатів ради необхідно буде також обрати лише з переліку прізвищ. А от обрання районної та обласної ради відбуватиметься за новими бюлетенями.

Тож, як проголосувати правильно?

Перший крок:  Зробіть позначку "Плюс", або "Пташку" напроти назви партії, яку Ви обираєте.

Другий крок:  Друкованими цифрами впишіть номер кандидата, якого підтримує.

Важливо! Кандидат має бути із списку партії, за яку ви вже проголосували. Голосувати окремо за партію, окремо за кандидата НЕ можна. Цей бюлетень вважатимуть зіпсованим. 

Звертаємо увагу! Нічого страшного, якщо що ви припустилися помилки при заповненні бюлетеня. 

Ви маєте право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав бюлетень, із проханням видати інший в обмін на неправильно заповнений. Щодо цього робиться відповідна позначка у списку виборців навпроти прізвища виборця, а бюлетень з помилкою невідкладно погашається, про що складається акт, щоб під час підрахунку голосів бюлетень був врахований як невикористаний


 

Про головне

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Децентралізація влади

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо.

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.