Урядова програма "Доступні ліки"

 

Герой України Василь Сергієнко

Журналіст, поет, соціолог, громадський діяч, член УРП, прихильник ВО "Свобода", Герой України. Був закатований 4 квітня 2014 року поблизу Корсунь-Шевченківського на Черкащині, імовірно в наслідок його викриття діяльності регіоналів.

Василь Сергієнко народився 23 квітня 1956 року на Черкащині. У 1973 році закінчив Корсунь-Шевченківську середню школу № 2, потім - журналістський факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. Також здобув фах лікаря-ветеринара та соціолога.

Значну частину життя прожив у Запоріжжі. У 2009 року повернувся у Корсунь-Шевченківський. Працював у обласних газетах Запоріжжя та Черкащини, Києва, останнім часом працював у газеті "Надросся". Мав наукові праці із соціології, збірки поезій. Готувався до захисту кандидатської дисертації із соціології, досліджуючи феномен місцевих еліт.

Окрім публіцистичної майстерності володів художньою римою та пензлем. Видав 2 поетичні збірки та написав плеяду картин.

Василь Сергієнко підтримував молодих спортсменів та сам відвідував тренування. Практикував йогу та вегетаріанство.

З 90-х років був членом Української республіканської партії, входив до складу Центральної Контрольно-ревізійної комісії партії. Був заступником голови Народної Ради Корсуньщини, очолював місцевий осередок УРП. З 2000-х років є прихильником Всеукраїнського об'єднання "Свобода", тісно співпрацював та товаришував із корсунськими свободівцями.

Був активним учасником Революції гідності, неодноразово їздив на Майдан. Крім того, Василь був одним із організаторів та активним учасником Корсунського блокпосту, який був організований мешканцями міста під керівництвом ВО "Свобода" для того, щоб не допустити до столиці підрозділи "Беркут" та "тітушок". Коли патріоти міста, яких на той час зібралося більше півтисячі, почали перевірку автобусів з "тітушками", було виявлено три заручники з різаними ранами, яких вони захопили на блокпосту Миронівки, та багато речових доказів причетності їх до розправ над учасниками Майдану, а саме: закривавлені щити, заточки, ножі, бити, світло-шумові гранати, рації тощо. Це дуже обурило учасників блокпосту. Були там і молоді особи, напевно, з інтернатів, і безхатьки, так звані "сторубльовки", були і калібровані зеки в наколках.

У місті відбувалися народні віча, після яких проходила люстрація чиновників Януковича. Одним із організаторів цих заходів був Василь Сергієнко. Також журналіст працював проти реваншу регіоналів у в галузі медіа, став автором циклу викривальних статей.

4 квітня 2014 року був побитий та викрадений з двору власного будинку у місті Корсунь-Шевченківський. Усе це відбулося на очах у 88-річної матері. Друзі почали шукати - особливо ретельно в районі дачі нардепа-екс-регіонала Бобова (що був об'єктом Сергієнкового розслідування). Вранці наступного дня знайшли закидану сміттям яму в декількох кілометрах від тієї дачі. У ній виявили тіло закатованого журналіста.

Замовників вбивства не виявлено, слідство не розглядало причетність Бобова до викрадення та вбивства Василя Сергієнка.

Похований націоналіст у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області.

На місці загибелі журналіста встановлено пам'ятний хрест, а також меморіальну дошку на школі. У Запоріжжі на його честь перейменовано вулицю. Посмертно йому було присвоєно звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка". 

 

    

Бердянська районна державна адміністрація. Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.